League of Legends League of Legends Haberleri

Samux, Unicorns of Love’a transfer oldu

Daha önce ülkemiz takımlarından Atlas’ta da oynayan Samux, EU LCS ekiplerinden Unicorns of Love’a transfer oldu. Takım tıpkı 2016 yılında olduğu gibi bu mevsim başında da son dakika transfer yapmak zorunda kaldı. 

Sezon 6’yı beklentilerin çok üzerinde tamamlayarak herkesi şaşırtan Unicorns of Love, bir kez daha kadro değişikliğine gitmek zorunda kaldı. LCS’e yükseldiğinden bu yana hemen hemen her yıl farklı bir kadro kurarak ilk dörde kalmayı başaran ekip, geçtiğimiz yıl Bölgesel Eleme Turnuvası’nda Splyce’a yenilerek Worlds biletini kaçırmıştı. Takımın organizasyonel altyapısı ve koç kadrosunun başarısı ile beraber her yıl üst sıraları zorlayan UOL, 2017 yılında tek eksiği gözüken ormancı pozisyonuna da Xerxe’yi transfer etmişti. Ülkemizde Dark Passage forması giyen ve TBF şampiyonluğu yaşayan Xerxe, UOL’un iddiasını daha da arttırdı. Fakat takıma kötü haber Koreli nişancı Veritas’tan geldi.

Ligin başlamasına kısa bir süre kala ailesinin yanında Kore’de olan oyuncu, ailesini ve ülkesini özlediğini söyleyerek UOL’a geri dönmeyeceğini bildirdi. Bu haberin ardından acil bir çözüm bulan ekip, daha önce ülkemizde Atlas ve EU LCS’ten Giants’ta oynayan Samux’u transfer etti.

Son olarak İspanya Ligi’nde mücadele eden oyuncu, ülkemizde de yeteneğini gösterme şansı bulmuştu. Oldukça geniş bir şampiyon havuzuna sahip olan Samux’un en büyük özelliği ise farklı oyun tarzlarına rahat bir şekilde adapte olabilmesi. Takım ile iletişimini arttırdığı takdirde UOL’un nişancı konusunda sıkıntı yaşamayacağını söylemek mümkün.

Unicorns’un bu transfer ile kadrosu şöyle şekillendi:

  • Üst koridor: Vizicsacsi
  • Orman: Xerxe
  • Orta koridor: Exileh
  • Nişancı: Samux
  • Destek: Hylissang
League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir