League of Legends

SANDBOX Gaming, LCK’deki yerini korumayı başardı

SANDBOX Gaming, LCK'deki yerini korumayı başardı

Bugün, Seorabeol Gaming karşısında aldığı 3-0’lık galibiyetin sonunda SANDBOX Gaming, LCK 2020 Yaz Mevsimi’nde oynamaya hak kazandı.

3 gün boyunca oynanan 4 karşılaşmanın sonunda, 2020 LCK Yaz Mevsimi’nde oyayacak son iki takım belli oldu. SANDBOX Gaming ve Seorabeol Gaming karşısında aldığı 2-0’lık zaferler sayesinde Team Dynamics, LCK’de mücadele edecek ilk takım olmuştu. Hem Seorabeol Gaming hem de SANDBOX karşısında kaybeden Griffin ise ligdeki yerine veda etmek zorunda kalmıştı.

Bugün, kalan son yer için savaşan iki takım beş maçlık bir seride karşı karşıya geldi. Yakın geçen bir karşılaşma olduğunu söylemek pek doğru olmaz çünkü SANDBOX Gaming, Seorabeol Gaming’i 3-0’lık bir skor ile elemeyi başardı.

SANDBOX Gaming, 2019 Yaz Mevsimi’ni dördüncü sırada bitirmeyi başarırken geçtiğimiz mevsim, aldığı 5 galibiyet, 13 mağlubiyet ile kendini dokuzuncu sırada buldu. Takım, kendini son anda ligde tutmayı başarabilirken LCK’de kendine yer bulamayan Seorabeol Gaming’in oyuncuları Thal, KaKAO, Danchung, Sangyoon ve Nova’nın takım ile bir ilişiği kalmadı.

Bugün yapılan karşılaşma sonucunda, 2020 LCK Yaz Mevsimi’nde oynayacak takımlar belli oldu. Önümüzdeki mevsim, diğer mevsimlerden biraz daha önemli çünkü LCK’in, franchising sistemine geçmeden önceki son mevsimi. 2021 yılı itibariyle Kore liginde, sadece kendileri ile anlaşmaya varılmış 10 takım mücadele edecek. Önümüzdeki mevsim ligde mücadele eden takımlar ise tabii ki anlaşma sağlamak konusunda bir avantaja sahip olacak. Karşılaşmaların sonunda Griffin’in kaybettiği bu avantajı, Team Dynamics kazandı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.