Savaşın Melodileri: League of Legends Şarkıları League of Legends

Savaşın Melodileri: League of Legends Şarkıları

Savaşın Melodileri: League of Legends Şarkıları

Kült bir oyun olmak için kitlenizi her anlamda doyuruyor olabilmelisiniz. Yaptığınız her hareket, çıkardığınız her yeni yama siz ve kitleniz için hayati değer taşıyor aslında. Bunu başarabilen oyun şirketleri zaten günümüzde kendi alanının en iyileri olarak gösteriliyor. Seversiniz veya sevmezsiniz, bu göreceli kısma bir yorum yapamayız, fakat herkesin kabul etmesi gereken bir konu var ki, League of Legends, yıllardır MOBA türünün en önde giden örneği.

O kadar komplike bir hale getirdiler ki işleri, insan ağzı açık izliyor. Şaşkınlık ile bakmamak güç. Karakter hikayeleri, oyun güncellemeleri, turnuvalar ve ödül havuzları, sinematikler hatta ve hatta dizi… Birden çok kulvarda yarışıp, yıllardır tahtta tek başına oturmak hiç de kolay iş değil. Saygı duyuyoruz. 

 

Konu tam da buraya gelmişken değinmeden geçmek istemediğimiz bir nokta var, müzikler. İlk çıktığı günden itibaren ivmesini katlayarak devam ettiren Riot Games, aynı konuyu müzikler için de sağladı elbette. Birbirinden farklı tarzda sanatçılar ve müziklerle, birçok güzel eser hazırlanmasına vesile oldular. Sizler için o müziklerden bazılarını derledik. Çaylar, kahveler ve kulaklıklar hazırsa, keyifli okumalar, keyifli dinlemeler!

1)Image Dragons | Warriors

Amerikalı müzik grubu Imagine Dragons’un, League of Legends 2014 Dünya şampiyonası için hazırladığı efsane şarkı “Warriors” listemizin ilk sırasında. Neredeyse her League of Legends oyuncusunun hayranlıkla dinlediği bu şarkı, çok hoş bir klibe de sahip.

 

2)Against the Current & Mako | Legends Never Die 

Amerikalı müzik grubu Against the Current ve Amerikalı DJ, müzik yapımcısı Mako’nun ortaklaşa çalıştığı Legends Never Die, 2017 League of Legends Dünya Şampiyonası’nın resmi şarkısı olmuştu. Şampiyona dahilinde yapılan harika açılış gösterisinde herkesin mest olarak dinlediği bu şarkı, League of Legends için yapılan en güzel şarkılardan biri bizce.

 

3)The Glitch Mob & Mako & The Word Alive | Rise

2018 League of Legends Dünya Şampiyonası dahilinde 3 farklı sanatçılar tarafından hazırlanan “Rise” şarkısı, listemizin diğer üyeleri gibi en çok beğenilen şarkılarından biri olmuştu. Sakin başlayıp sonradan gaza getiren bir hale gelen bu şarkı, güzel de bir klip ile biz oyun severlere sunulmuştu.

Daha fazla League of Legends haberi için tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir