League of Legends League of Legends Haberleri

Schalke 04 Esports, gelecek hafta Vadi’ye Lurox ile inecek

LEC temsilcilerinden Schalke 04 Esports, gelecek hafta Vadi’ye Gilius yerine Lurox ile ineceğini duyurdu.

Almanya’nın en köklü futbol kulüplerinden biri olan Schalke 04 Esports, bir süredir LEC sahnesinde yer alıyor. 2020 sezonunun başında Odoamne, Gilius, Abbedagge, FORG1VEN ve Dreams beşlisiyle mücadele edeceğini duyuran ekip büyük heyecan yaratmıştı. Kağıt üstünde çok kaliteli gözüken bu kadro gücünü Vadi’ye yansıtamadı. İlk iki haftada galibiyet göremeyen Schalke, ormancı değişikliğine giderek gelecek hafta Lurox ile mücadele edeceğini açıkladı.

Kariyerine Schalke 04 Esports Akademi bünyesinde devam eden Lurox, ülkesinin en çok gelecek vadedilen ormancıları arasında gösteriliyor. 20 yaşındaki oyuncu 2017 yılında girdiği profesyonel espor sahnesinde SPG eSports, KIYF eSports Club, Ad Hoc Gaming ve Schalke Evolution’da sürdürdü.

Bir dönem ülkemizde de forma giyen Gilius, sezon başında Schalke ile anlaşarak LEC’e geri döndü. İlk iki hafta beklentilerin altında kalan ekibin kadroda çeşiti rotasyonlara gitmesi bekleniyordu. İlk değişiklik haberi bugün geldi. Yapılan açıklamaya göre ormancı pozisyonunda farklı bir isme yer vermek isteyen Schalke 04, hakkını akademi oyuncusu Lurox ile kullandı. Hem Gilius hem Lurox Alman oyuncular. Oyun stillerinin farkının Vadi’ye nasıl yansıyacağını merakla bekliyoruz.

Üçüncü haftada oynanacak Misfits Gaming ve SK Gemin mücadeleleri Lurox’un kariyerindeki ilk LEC tecrübesi olacak. Genç ormancının kilit oyunlarıyla alınacak iki galibiyet, as kadroda temelli değişikliğe sebep olabilir. Bakalım Lurox’lu Schalke bu hafta neler yapacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir