League of Legends League of Legends Haberleri

Schalke 04, EU CS haklarını satabilir

Geçtiğimiz gün oynadığı 2017 Bahar Mevsimi EU CS Yarı Final eşleşmesinde Misfits Academy’ye yenilen Schalke 04, Summoner’s Inn’in haberine göre elenmesinin ardından ligteki haklarını satmayı düşünüyor. Organizasyonun ayrıca bu iddialara karşı resmi bir açıklama yapmasına rağmen doğrudan yalanlamaması da soru işaretlerine neden oldu.

League of Legends sahnesine adım atan ilk Avrupa kulüplerinden olan Schalke 04, oldukça zor günler geçiriyor. Geçtiğimiz yıl EU LCS ekiplerinden Elements’in ligteki haklarını satın alarak sektöre adım atan ekip, 2016 Bahar Mevsimi’nde zar zor ligde kalmayı başarmış, 2016 Yaz Mevsimi’nde ise EU CS’ye düşmüştü. Takımın böyle bir hezimet yaşaması organizasyonun hevesini kıracağı düşünülse de Schalke 04 yatırımını ikiye katlamış ve oldukça iyi bir kadro kurara EU CS’de mücadele etmişti. 2017 Bahar Mevsimi’nde lig aşamasında yenilgi yüzü görmeyen takım, Loulex, Selfie ve Vander gibi veteran oyuncuları transfer etmesine rağmen EU CS Yarı Final mücadelesinde Misfits Academy’ye kaybederek LCS şansını elinden kaçırmıştı.

Organizasyonun ligdeki haklarını satarak League of Legends’tan çekilme ihtimali ise şu anda ciddi bir şekilde konuşuluyor. Summoner’s Inn’in ortaya addığı iddialara göre ekip EU CS’deki yerini satarak ESL’in düzenlediği yerel Alman ligi olan ESL Meisterschaft’ta mücadele etmeyi planlıyor. Schalke 04 yetkilisi Moritz Beckers-Scwarz’ın açıklamalarına göre ise ekibin şu anki durumu kulüpte değerlendiriliyor. Yani doğrudan bir yalanlama durumu bulunmuyor.

Spekülasyonlar elbette S04’ün ne yapacağı konusunda farklı fikirleri de ortaya çıkarıyor. Ekibin League of Legends sahnesinden çekilmesinin sektöre girmeye çalışan futbol kulüplerinin cesaretini ciddi bir şekilde kıracaktır. Bir diğer ihtimal ise takımın LCS’e yükselen CS ekibinin haklarını satın alarak tekrar EU LCS’e geri dönüş yapması. Kulübün nasıl bir yol izleyeceği konusunda henüz kesin bir bilgi bulunmuyor.

 

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir