League of Legends League of Legends Haberleri

Schalke 04, play-off mücadelesinde Vitality’yi mağlup etti

LEC Yaz Mevsimi play-off ilk turunda Vitality’yi 3-1 ile geçen Schalke 04, bir üst turda Rogue’un rakibi oldu.

Mevsim başında Galakticos’tan Trick ile anlaşan Schalke 04 kadronun geri kalanını bozmama kararı aldı. Odoamne, Abbedagge, Upset ve Ignar’la yoluna devam eden ekip normal sezonda 11 galibiyet 7 mağlubiyet alarak 4. sıraya yerleşti. Play-off ilk turunda Vitality karşısına çıkan Schalke, seriyi 3-1 geçerek bir üst turda Rogue’un rakibi oldu.

1. Maç

İki takım da henüz minyonlar koridorlara varmadan ormanda beşe beş savaştı ve Schalke 04 ilk kanı alan taraf oldu. Upset henüz ilk seviyede üç skor aldı. Trick, Abbedagge’yle birlikte akıllıca oynayarak Mowgli’yi karşı ormanda yakaladı ve oyuncuyu oyundan iyice düşürdü. Schalke erken oyunda tek taraflı oynadı. Bu üstünlüğünü kullanan ekip objektifleri topladı ve 24 dakikada rahat bir galibiyet aldı.

2. Maç

Alt koridorda çıkan çete savaşında ilk kanı Vitality aldı ancak Trick pozisyona yetişti ve dönüş skorunu aldı. Abbedagge yine harika bir Sylas performansı sergiledi. Ignar elindeki Alistar’la etkili savaşlar başlattı ancak diğer tarafta Jacktroll çok iyi cevaplar verdi. Vitality bu sayede oyunda kalmayı başardı. İlerleyen dakikalarda Schalke 04 savaşları kazanarak altın farkını açtı mücadeleyi 33 dakikada bitirerek seride durumu 2-0’a getirdi.

3. Maç

Trick orta koridora yaptığı baskınla ilk kanı Abbedagge’ye kazandırdı. Schalke erken oyunu iyi geçirdi ancak Vitality tarafında Cabochard takımını oyunda tuttu. Jacktroll çok iyi bir oyun geçirmedi. Rakibinin hatalarını iyi değerlendiren VIT, Olaf seçimini de iyi kullanarak takım savaşlarını kazanmaya başladı. Bir o tarafa bir bu tarafa giden maçın son savaşını da kazanan Viltality, 39 dakikada galibiyete uzandı.

4. Maç

4. dakikada nehirde yapılan savaşın ardından ilk kan Odoamne’ye gitti ancak Vitality hemen karşılık verdi. Abbedagge yine çok iyi oynadı. Erken ve orta oyunda takımını taşıyan oyuncu Qiyana seçimiyle fark yarattı.  Trick de onun çevresinde oynayarak yetenekli orta koridora destek oldu. Schalke 04 takım savaşlarını kazansa da önemli bir altın üstünlüğü sağlayamadı. Baron’u alan ekip oyunun kilidini açarak aradaki farkı iyice açtı. Son savaşı da kazanan Schalke, mücadeleyi dakikada kazandı ve seri son buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir