League of Legends League of Legends Haberleri

Schalke 04, Splyce’ı yenerek Yarı Final’e yükseldi

İlk defa mevsim finallerine katılan Schalke 04, rakibi Splyce karşısında oldukça zorlanmasına karşın seriyi 3-2 kazanarak EU LCS 2018 Yaz Mevsimi playofflarında Yarı Final’e yükseldi. 

İyi bir mevsim çıkaran S04, tiebreaker karşılaşmalarında ikinciliği kaçırmış olmasına rağmen üçüncü sıraya yerleşmiş ve altıncı olan Splyce ile eşleşmişti. Kadrosunda büyük bir potansiyel barındıran ekipten herkesin bu mevsim beklentisi büyüktü. Splyce da aynı şekilde iddialı bir kadro kurmasına rağmen metaya ayak uydurmakta güçlük çekmiş, fakat playoff biletini kapmıştı.

Birbirine yakın iki takımın mücadelesinde ilk maçta S04’ün backdoor’u takıma galibiyeti getirdi. İkinci ve üçüncü maç ise S04 için kabus gibi geçti. İkinci maçta oyun sonu kompozisyonu kuran SPY, rakibinin yeteri kadar oyalamayı başardı ve Cassiopeia ile Vayne’in güçlenmesi için zaman kazandı. Bu iki taşıyıcısı eşyalarını aldıktan sonra takım savaşlarından üstün çıkan SPY, ikinci maçı kazandı. Üçüncü maçta ise S04’ün oyuna hiç katkı sağlayamayan Maokai tercihi ile erken oyunu taşıyamayan Olaf tercihleri takımın geri düşmesine sebep oldu. Seri boyunca önemli bir tercih olan Kai’Sa ve Ryze’ı alan SPY, üçüncü maçı da kazanarak seride 2-1 üstünlüğü sağladı.

Mental anlamda S04 oyuncuları için önemli bir test olan dördüncü maçta Upset’in harika Kai’Sa oyunu takıma galibiyeti getirdi. Son maçta da oyun sonu şampiyonları alan SPY’ye üstünlük fırsatı tanımayan S04, rakibini yendi ve Yarı Final’e yükselerek Vitality’nin rakibi oldu.

Seri boyunca SPY’de Odoamne’nin çok kötü bir oyun sergilediğini ve sürekli olarak rakiplerine tek başına yakalandığını belirtmek gerekiyor. Bununla birlikte Upset ve Nukeduck oldukça iyi bir seri getirdi. S04-VIT eşleşmesinin çok daha yakın ve çekişmeli geçmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir