League of Legends League of Legends Haberleri

Schalke 04, Vitality’yi eleyerek EU LCS 2018 Yaz Mevsimi Finali’ne yükseldi

Bahar Mevsimi’nde hayranlarını hayal kırıklığına uğratmasına rağmen Yaz Mevsimi’nde çok daha güçlü bir şekilde geri dönen Schalke 04, Yarı Final’de Vitality’yi 3-1 ile geçerek Final’e yükseldi.

Mevsim sonundaki ikincilik yarışını kazanan VIT, playofflara direkt olarak Yarı Final’den başlamıştı. Baktığımızda Schalke 04’ün bir seri fazladan oynamasının takıma büyük bir katkı sağladığını belirtmek gerekiyor. Tarz anlamında birbirinden çok farklı iki takımın mücadelesi beklenildiği gibi geçmedi. Erken oyunu genelde kazanan ve bu avantajını sürekli olarak büyüten Vitality, S04 karşısında adeta duvara tosladı.

Seri boyunca yine erken oyunda hamle yapmaya çalışan taraf VIT olsa da çıkan çatışmalarda kazanan taraf genelde S04 oldu. Rakibinin baskınlarını iyi tahmin eden ve çok daha hızlı çoğalan S04, bu avantajını maç boyunca korumayı da başardı. Sezonun en iyi beşlisine seçilen Upset’in seri boyunca performansı göz doldururken, Amazing’in de ormanda harika işler başardığından bahsetmek gerekiyor.

Üçüncü maçı kazanan VIT bunu nişancı ve ormancı rolünde farklılaşarak gerçekleştirdi. Draven ile Kindred’ı tercih eden takım bu defa erken oyundaki savaşları kazandı ve ayağını gazdan hiç çekmedi. Son maçta da Draven ile devam eden VIT bu defa S04’ün taşıyıcıları LeBlanc ve Jhin’in skorları toplamasına engel olamadı. İki defa baron alan fakat ikisinde de savaşları kaybeden takım, rakibine yenildi ve playofflara veda etti. S04 de kurulduğundan bu yana ilk defa mevsim finaline yükseldi. En son 2014’te Final oynayan Nukeduck bu başarısını dört yıl sonra tekrarlarken uzun bir süredir sahnede olan Vander da ilk defa finale çıktı.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir