League of Legends League of Legends Haberleri

Sencux, Gambit Esports’a transfer oldu

Avrupa sahnesinin yetenekli orta koridorlarından Sencux, Gambit Esports ile anlaşmaya vardı.

2020 sezonu öncesi iki demirbaşı olarak tabir edilebilecek PvPStejos ve Kira ile yolları ayıran Gambit Esports, iddialı bir kadro kurdu. Edward’ı yeniden kadroya katan ekip Lodik ile yeniden anlaşmaya vardı. Kadronun en önemli oyuncusu Diamondprox’u da kaybetmeyen Gambit Esports, Üst koridora Doxy’yi transfer ettiğini duyurdu. Takımın orta koridor tercihi ise Danimarkalı oyuncu Sencux oldu. Sencux bir süredir LEC’de boy göstermiyordu.

Kariyerinin büyük bir kısmını LEC’de geçiren Sencux, Rogue ile aldığı kötü sonuçların ardından kendine kontrat bulamadı. 2016 yılında başlayan LEC (EU LCS) kariyeri geçtiğimiz Bahar Mevsimi’ne kadar devam etti. Bu süreçte Splyce, Misfits Gaming ve Rogue formaları giydi. Kariyerinin en tepe noktasına Splyce formasıyla çıktı. Danimarkalı oyunculardan oluşan Splyce, YamatoCannon koçluğunda Worlds’e gitti.

Sencux son olarak LFL’de ROG Esport forması giydi. LEC’te hiçbir takımlar anlaşmayan oyuncunun sıradaki durağı LCL oldu. 2020 kadrosunu duyuran Gambit, gelecek sezon için bir hayli iddialı bir kadro kurdu. Diamondprox ve Lodik ile yeniden anlaşan ekip eski desteği Edward’ı geri getirdi. Üst koridor ve orta koridor tercihleri ise Doxy ve Sencux oldu. Ekip gelecek yıl için 5 Rusça konuşan oyuncu yapılanmasından vazgeçti.

LCL, 22 Aralık tarihinde başlayacak. Gambit’in rakipleri henüz kadrolarını duyurmadı. MSI ve Worlds Ön Elemeleri’nde bu takımlarla eşleşme şansımız olduğunu unutmamak gerek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir