League of Legends League of Legends Haberleri

Seonghwan, Nagne ve Galb, Beşiktaş’tan ayrıldı

Koreli oyuncularından bekleneni alamayan Beşiktaş Esports, son hafta öncesinde Seonghwan, Nagne ve Galb’yle yollarını ayırdı.

Sezon başında iddialı bir kadro kuran Beşiktaş Esports, fazla zaman geçmeden ormancısı Gilius’la yollarını ayırmıştı. Gilius’la 6 maça çıkan ekip 3 galibiyet 3 mağlubiyet aldı. Ardından dedikodulara göre Nagne takımdaki tek Koreli olduğu için bazı problemler yaşadı. Bunun üstüne ormancı ve orta koridor sinerjisini daha iyi bir seviyeye çıkarmak isteyen ekip geçtiğimiz sezonu Hanwha Life Esports’ta geçiren Seonghwan’la anlaştı.

Lig ortasında destek oyuncusunu da değiştiren takım bir türlü momentum yakalayıp üst sıralara çıkamadı. Üst koridorda Panky sezon boyunca alışılmış performasının üstünde maçlar oynasa da takımın yabancıları bekleneni bir türlü veremedi. Nagne de bireysel olarak başarılı maçlar oynasa da takım olarak eksik gözüken Beşiktaş Esports’un playoffa girip giremeyeceğini belirleyecek maçlar öncesi böyle bir değişiklik yapması kafalarda soru işaretleri yarattı. Transfer sezonu da geçtiğimiz hafta son bulduğu için organizasyon herhangi bir transfer yapamayacak. Riot Games kontrat veritabanına göre Gilius’un kontratı devam ediyor ancak ekibin son hafta maçlarına nasıl bir kadroyla çıkacağı henüz belli değil.

Son haftaya girerken takımın playoff potasındaki çekişmesi sürüyor. Beşiktaş Esports 7 galibiyet 9 mağlubiyetle 6. sırayı Dark Passage’la paylaşıyor. Beşiktaş son haftada Royal Youth ve 1907 Fenerbahçe gibi iki zorlu takım karşısına çıkacak. Dark Passage ise Doğuş Üniversitesi Aurora ve Bursaspor Esports’la karşılaşacak. Beşiktaş’ın alt sırasında bulunan bir başka playoff iddialısı takım ise HWA Gaming. Onlar ise 6 galibiyet 10 mağlubiyetle Royal Youth ve Bahçeşehir SuperMassive’le oynayacak. Bakalım bu kadro değişikliğinden sonra playoff eşleşmeleri nasıl şekillenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir