League of Legends League of Legends Haberleri

10 yasaklama sistemi sezon ortası yamada tekli dereceliye geliyor

Profesyonel sahneyi önemli ölçüde değiştiren 10 yasaklama sistemi, Tank güncellemesi ile birlikte sezon ortası yamada League of Legends’a geliyor. Geliştirici bloğunda bir açıklama yapan Meddler, yamanın içeriği hakkında bilgi verdi. 

2017 yılındaki en büyük değişikliklerden birisi olan 10 yasaklama sistemi, sonunda tüm oyuncuların kullanımına açılıyor. Profesyonel sahnedeki şampiyon çeşitliliğini önemli ölçüde arttıran 10 yasaklama sistemi, seçim yasaklama ekranında takımlara farklı stratejiler uygulama şansı tanıyordu. Liglerin ilk haftasında henüz metanın tam olarak oturmamasından dolayı çok daha farklı şampiyonlar da tercih edilirken, metanın yavaş yavaş belirginleşmesi ile sistem çok daha fazla stratejik olarak kullanılmaya başladı. Kırmızı tarafın çok daha güçlü olduğu bu yeni sistemde takımlar ilk rotasyonda rakiplerinin tercih etmediği koridorları ikinci yasaklama rotasyonunda hedef alabiliyor, rakibini meta dışı seçimler yapmaya zorlayabiliyordu.

Öte yandan geliştirici bloğunda bir açıklama yapan Meddler, 10 yasaklama sisteminin profesyonel sahnedekinden farklı olacağını belirtti. Sezon ortası yaması büyük bir ihtimalle 7.9 ya da 7.10 yaması olacak. Bununla beraber bildiğiniz üzere sezon başında açıklanan tank güncellemesi de sezon ortası yaması ile oyuna getirilecek. Sadece şampiyonlara değil, kullanılan eşyalara da dengeleme getirildiğini belirten Meddler, henüz kesinleşmeyen bazı değişikliklerin de bu yama ile oyuna geleceğini açıkladı.

10 yasaklama sisteminin ise tekli dereceli karşılaşmalarına nasıl uygulanacağı konusunda ise soru işaretleri bulunuyor. Yeni sistem hakkında detay vermeyen Meddler, turnuva modundaki karşılaşmaların profesyonel sahnedeki sistemi kullanabileceğini de sözlerine ekledi.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir