League of Legends League of Legends Haberleri

Sihirli Pabuçlar ile Peksimet Teslimatı’nın yeri değiştirildi

Riot Games, Sezon öncesi dönemin başlamasından itibaren League of Legends oyuncularının en çok yakındığı rün olan Mükemmel Zamanlama hakkındaki ilk adımını attı. Farklı sıralarda olan Sihirli Pabuçlar ile Peksimet Teslimatı’nın yerinin değişmesinden ötürü oyuncular kronometre ile bedava ayakkabı arasında seçim yapmak zorunda kalacak. 

Yeni sezon ve yeni rünler ile oyun bir kere daha büyük bir değişim geçiriyor. Yenilik herkes tarafından takdir edilse de rünlerin şampiyonlara uyması gereken yerde şampiyonlar rünlere uyduruluyor. Bu mevcut olan sıkıntılardan sadece birisi. Profesyonel arenayı da ele geçiren Mükemmel Zamanlama rünü ise çok daha büyük bir problem olarak görülüyor. Rünün özelliği tercih edildiğinde oyunculara bedava bir kronometre veriyor olması. Normalde oyunda 600 altın olan bu eşyanın bedava olarak verilmesi doğal olarak rünün popülerliğini de fazlasıyla arttırmış durumda. Hemen hemen her şampiyonun tercihi olan kronometre oyun içerisinde karar alma mekanizmalarını da ciddi olarak etkiliyor. ,

Öte yandan rünler ile bedava alınan eşyalar kronometre ile sınırlı değil. Sıklıkla tercih edilen diğer bir rün ise Sihirli Pabuçlar. 10. dakikadan sonra oyunculara bedava olarak bir çizme hediye eden rün ile kronometrenin toplam altın değeri 900. Bu iki rünün tercih edilmediği durumlarda oyuncular fazladan altın harcamak zorunda kalıyor.

Bugün açıklanan PBE güncellemesinde ise bu duruma bir çözüm getiriliyor. Buna göre Peksimet Teslimatı ile Sihirli Pabuçlar rününün yeri değişti. Yani artık oyuncular bedava kronometre ile bedava çizme arasında bir tercih yapmak zorunda kalacak.

Bu aynı zamanda destek oyuncularını da etkiledi. Peksimet Teslimatı’nı tercih eden oyuncular aynı zamanda Geleceğin Pazarı’nı da sıklıkla alıyordu. Fakat yukarıda da belirttiğimiz üzere bedava kronometre ve çizme çok daha büyük bir problem.

Rün slotlarının değişmesi yine de kronometre problemini çözmüyor. Fakat bu hamlenin çözüm yolunda atılan önemli bir adım olduğunu ekleyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir