League of Legends

SK Gaming, Rogue karşısına Jenax ile çıkacak

Riot Games

LEC’de son sırada yer alan SK Gaming, yarın oynanacak Rogue mücadelesine Pirean yerine Jenax ile çıkmaya karar verdi.

Geçtiğimiz mevsim kimsenin beklemediği bir performans sergileyen SK Gaming son anda play-offlara kalmayı başarmıştı. Play-offlara ilk turda veda eden ekip üst kordor hariç kadrosunu bozmama kararı aldı. Üst koridor oyuncusu Werlyb’i akademiye yollayan takım akademiden Sacre’yi as kadroya yükseltti. Bu mevsim sadece 3 galibiyet alan SK, yarın oynanacak Rogue maçına Pirean yerine Jenax ile çıkma kararı aldı.

2016 yılından bu yana profesyonel sahnede yer alan Jenax takıma geçtiğimiz mevsim katıldı. SK Gaming Prime bünyesinde mücadele eden orta koridor takımıyla EU Masters finaline kadar yükseldi ancak turnuvayı ikinci olarak tamamladı. Almanya’nın geleceke vadeden orta koridorları arasında gösterilen oyuncunun mekanikleri gayet iyi. SK Gaming Prime bu mevsim lig grubunu ikinci sırada bitirdi ancak tiebreak mücadelesinde Schalke 04 Evolution’a kaybederek EU Masters şansını kaybetti.

Pirean bu mevsim vasat bir performans sergiliyor desek yanlış olmaz. Koreli oyuncu SKT’den transfer edildiğinden beri sürekli olarak eleştiriliyor. Geçtiğimiz mevsim kendisinden bekleneni Vadi’ye yansıtamadı ancak yine de çok kötü bir oyun oynamadı. Bu mevsim ise adeta bambaşka oyun oynuyor denebilir. En son oynanan G2 mücadelesinde 0/9/3’lük Karma performansı yönetimin canını sıkmış olacak ki böyle bir değişiklik yapıldı.

SK Gaming yarın Rogue, ertesi gün ise Misfits karşısına çıkacak. Bakalım Jenax nasıl bir performans sergileyecek?

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.