League of Legends League of Legends Haberleri

SK Telecom T1, Huni’yi transfer etti

SK Telecom T1, geçtiğimiz günlerde Duke’tan boşalan üst koridor pozisyonuna Immortals’tan ayrılan Huni’yi getirdiğini açıkladı.

Kore Ligi LCK takımları, sezon arası transfer döneminde bombaları patlatmaya devam ediyor ve neredeyse her gün yeni bir sürpriz transfer gerçekleşiyor. Bu transfer çılgınlığının baş kahramanları şüphesiz KT Rolster ve SK Telecom T1. Geçtiğimiz günlerde Smeb, Pawn ve Deft ile anlaştığını duyuran KT’nin ardından SKT de Peanut’ı ormancı olarak kadrosuna kattığını duyurmuştu. Bugün sabah saatlerinde sosyal medya üzerinden açıklama yapan son iki yılın Dünya Şampiyonu  SKT, geçtiğimiz günlerde takımdan ayrılan Duke’un yerine Huni’yi getirdiğini açıkladı.

2015 yılında Fnatic ekibinde büyük başarı gösteren ve takımıyla Dünya Şampiyonası’nda yarı final oynamayı başaran Heo “Huni” Seung-hoon, ertesi yıl NA LCS takımlarından Immortals’a transfer olmuştu. İlk sezonlarında büyük bir çıkış yaşayan Immortals ekibi geçtiğimiz sezon bu başarıyı gösteremedi ve oyuncu da 2.96 KDA ile sezonu sonlandırdı. Sezon arasında Pobelter ve Wildturtle’ı elinde tutan Immortals, Reignover’ı Team Liquid’e, başarılı destek oyuncusu Adrian’ı ise Phoenix1’e kaptırdı. Son olarak Huni ile de yollarını ayıran ekibin bu pozisyonlara kimi getireceği ise merakla bekleniyor.

2016 Dünya Şampiyonu SKT T1, KT Rolster’ın Smeb, Pawn ve Deft ile yaptığı transfer atağına cevap vermeyi başardı diyebiliriz. Şampiyon olmasına rağmen oyunu eleştirilen ve bireysel olarak oyuncularının üst koridor ve ormandaki eksiklikleri göze çarpan SKT, bu eksiklerini kapatmış gibi gözüküyor. Huni’nin ne kadar yetenekli olduğu herkes tarafından bilinmekte ve her ne kadar kötü bir sezon geçirmiş olsa da iyi bir takımla kendini geliştireceği ihtimali çok büyük.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir