League of Legends

SK Telecom T1, LoL takımına oyuncu arıyor

League of Legends sahnesinin en başarılı organizasyonu olan SK Telecom T1, sosyal medya üzerinden bir duyuru yaparak takıma oyuncu aradığını açıkladı. 

2018 yılının SKT için çok kötü geçtiğini söylersek yanılmış olmayız. Takımın MSI’ı kaçırması bir yana, Worlds 2018’e katılamaması büyük hayal kırıklığı yarattı. Aslında bu performansıyla turnuvada yer alamayacağı mevsimin ortalarından itibaren belli olmuştu. Ormanda ve alt koridorda bu yıl ciddi problemler yaşayan ekipte bir dönem Faker’ın da yedeğe çekilmesi ve Pirean’ın bu pozisyonda oynatılması, koç ekibinin ne kadar çaresiz olduğunun ve yeni bir şeyler aradığının göstergesiydi.

2013, 2015 ve 2016 yıllarında Worlds kupasını kaldıran organizasyonun “çöküşü” geçtiğimiz yılki Worlds’te başladı. Finale yükselen fakat burada Samsung Galaxy’ye yenilen ekip aynı zamanda ilk defa Worlds finali kaybetti. Hatırlatalım, SKT’nin final kaybetmeme serisi MSI 2015’te son bulmuştu.

Sosyal medyadaki duyuruda başvurmak için oyuncuların Kore sunucusunda Elmas 1 kümesinden yüksek bir konumda olmaları gerektiği paylaşıldı. Ayrıca 16-19 yaş arasındaki oyuncuları aradığını açıklayan takım, öncelikle bir online test yapacak, ardından ise offline test ve yüz yüze görüşme kısmını gerçekleştirecek.

Takımın özellikle 2000-2003 yılları arasında doğan genç oyuncuları arıyor olması ise birçok hayranı heyecanlandırdı. Yeni yetenek bulma konusunda oldukça iyi olan SKT’nin genç bir kadroyla beraber gelişerek neler başarabildiğini aslında 2013 yılında gördük. Tüm bunların yanında takımdaki oyunculardan hangilerinin önümüzdeki sezon SKT forması giymeye devam edeceği de henüz belirsiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.