League of Legends League of Legends Haberleri

SK Telecom’a bir darbe de KT Rolster’dan geldi

Bu sezon oldukça kötü bir lig aşaması geçiren SK Telecom T1, “Telekom Savaşları” mücadelesinde güçlü rakibi KT Rolster’a mağlup olarak haftayı puansız tamamladı.

Yedinci haftanın açılış serisinde Kingzone’a mağlup olan SKT T1, zirveye oynayan KT Rolster karşısında da Vadi’den boynu bükük ayrıldı. KT’nin ilk müsabakada Pawn’ın yerine ortada Ucal’a şans tanıdığını gördük. Maça iyi başlayan SKT, aldığı skorlarla etkili oldu ancak yine de harita kontrolü KT Rolster’daydı. İkinci Dağ Ejderi’ni almaya giden rakibine karşı savaş kovalayan SK Telecom, dörde iki savaşta bir skor verip üstüne de Sıçra büyüleriyle kaçınca oyunun kontrolü bu aşamadan sonra tamamen KT’ye geçti.

37’de Baron güçlendirmesini alan ve hemen ardından orta koridorda çıkan takım savaşından dört skor çıkaran KT Rolster, mücadeleyi sonlandırmayı başardı. Maçın MVP’si 1-0-3’lük Gnar performansıyla Smeb seçildi. İkinci maça da damgasını vuran isim Smeb oldu. Yukarıda Camille ile koridoru kazanan, üstüne haritanın diğer noktalarında da skorlar alarak takımına katkı sağlayan başarılı oyuncu, LoL dünyasının en iyi üst koridorlarından biri olduğunu bir kez daha ispatladı diyebiliriz. 39 dakika süren ikinci maçı da kazanan KT, ligde Kingzone’u takibini sürdürdü. SKT ise üst sıralara yaklaşma şansını elinden kaçırmış oldu.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir