League of Legends League of Legends Haberleri

SKT ve Afreeca Freecs, LCK’de yeni sezona galibiyetle başladı

LCK’de 2018 Bahar Mevsimi birinci hafta karşılaşmaları başladı. İkinci günün ilk maçında SK Telecom T1, ROX karşısında galibiyete uzanırken, Afreeca Freecs de KT’yi ters ayakta yakaladı ve cezalandırdı.

2013 yılından bu yana kurduğu en zayıf kadro ile mevsime başlayan SKT, ROX karşısında istikrarsız bir başlangıç yaptı. Serinin birinci maçında oyunun orta safhasındaki takım savaşlarıyla kontrolü eline alan ve galibiyete ulaşan SKT, ikinci maçta ise ağır bir yenilgi aldı. ROX’un harika bir maç çıkardığını da söylemek gerekiyor. Özellikle üst koridordaki Lindarang kusursuz bir Camille oyunu ortaya koyarak ROX’a serideki tek galibiyetini getirdi. Son maçta bir sürpriz vardı. Takımın destek rolündeki Wolf ormanda başladı ve koç Kkoma destekte Effort’a şans verdi. İlk iki maçtaki belirsizliği üzerinden atan SKT, son maçı 28 dakikada kazandı ve ilk galibiyetine ulaştı.

AF-KT serisinde birden fazla sürpriz seçime şahit olduk. Orta koridor Veigar, üst koridor Lucian, orman Jax ve nişancı Vayne uzun süre sonra Vadi’ye indi. İlk maçın yıldızı Azir performansıyla Kuro’ydu. Pawn karşısında çok iyi iş çıkaran orta koridor, ikinci maçta da iyi oynasa da takımının kaybetmesine engel olamadı. Son maçı da rahat bir biçimde alan AF sürpriz yaptı, KT ise bir kez daha hayal kırıklığına uğrattı. Deft ve Mata’nın Vadi’de yokları oynaması takımın mağlubiyetinin en önemli sebeplerindendi.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir