League of Legends

SKT’de Faker yedeğe çekildi

Riot Games

LCK’de kötü bir mevsim geçiren SKT ligin 3. haftasında Griffin karşısına Faker yerine Gori’yle çıktı.

Geçtiğimiz mevsim kağıt üstünde harika bir kadro kuran SKT ligde şampiyon olarak MSI’a katılma hakkı kazanmıştı. Takım mevsimi finalinde Griffin’i 3-0 ile geçerek rakibine şans tanımadı. MSI’da yarı finale kadar çıkan ekip bu turda G2’ya kaybederek turnuvadan elendi. Bu mevsim ise karşımıza bambaşka bir SKT çıktı. Takım oyununu eskisi kadar iyi oynayamayan ekip 3 haftada çıktığı 6 maçtan sadece 1 galibiyet çıkarabildi. Bugün oynanan Griffin mücadelesinde farklı bir şeyler denemek isteyen SKT Vadi’ye orta koridor Faker yerine Gori’yle indi.

Birçok taraftar ve oyuncu tarafından dünyanın en iyisi olarak nitelendirilen Faker geçtiğimiz mevsimi çok iyi geçirmişti. Aslında bu mevsimki performansı da geçen mevsime kıyasla vasat değil. SKT Yaz Mevsimi’ne takım olarak kötü başladı demek daha doğru olur.

Takım Griffin karşısındaki ilk maça yedek ormancı Haru’yla çıktı. Haru ve Khan ikilisi iyi bir oyun geçirmedi. İlk maç yaklaşık 50 dakika sürdü ve Faker çok kötü bir performans sergilemedi. İkinci maça yedek orta koridor Gori’yle çıkan SKT adeta dümdüz oldu. Griffin dominant bir performansla 25 dakikanın ardından galibiyete uzandı. Chovy ikinci maçta harika bir Taliyah performansı sergiledi. Genç Gori rakibine karşı çok varlık gösteremedi.

Takımın Faker yerine Gori’yi oynatmasının bir sebebi de genç ismin performansını görüp kendisine tecrübe katmak için yapılmış bir hamle olarak yorumlandı. Bakalım SKT gelecek hafta Vadi’ye nasıl bir beşliyle inecek?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.