League of Legends League of Legends Haberleri

SKT, LCK şampiyonu oldu

Sektörün en köklü ekiplerinden SKT, Griffin’i 3-0 ile geçerek LCK şampiyonu oldu ve MSI biletini kaptı.

Eski günlerine dönmek isteyen SKT mevsim başında harika bir kadro kurdu. Yetenekli oyunculardan oluşan bu ekip normal sezonu Griffin’in hemen arkasında ikinci sırada bitirdi. Yarı finalde Kingzone DragonX’i rahat geçen SKT finalde de Griffin karşısında harika 3 maçın ardından galip geldi. Bu görsel şölenin en büyük sebebi kesinlikle iki takımın bulunduğu seviye. SKT şampiyonluğunu ilan ederken aynı zamanda MSI yerini de garantiledi. Bakalım köklü organizasyon MSI’da neler yapacak.

1. Maç

Serinin ilk maçında Lehends’in ellerinde Pantheon seçimini gördük. Henüz minyonlar çıkmadan nehirde Mata’yı yakalamayı başaran Griffin final serisinde ilk kanı almayı başardı. Akıl oyunları makro oyun konusunda iki ekip tarafından da oyunun birçok bölümünde kilit nokta oldu. Çok yüksek seviye takım savaşları izledik. Bu savaşlardan iki takım da birbirinden çok az farklarla önde çıktı. Tarzan oyun genelinde Clid’e kıyasla çok daha iyi çarp attı. İşler uzun süre Griffin lehine iyi gitse de SKT bunu bir savaşla değiştirdi. Rakibinin tek hatasını harika değerlendiren SKT ilk maçı 38 dakikada kazanmayı başardı.

2. Maç

Mücadele Griffin adına kabus gibi başladı. Henüz ilk dakikada 2 skor veren ekip rakibine büyük avantaj kaptırdı. SKT üstünlüğünü yavaş yavaş arttırdı. Chovy sezonun geri kalanına kıyasla bir hayli başarısız bir performans sergiledi. Takım savaşlarını kazanan SKT objektifleri de topladı. İkinci maç serinin en tek taraflı geçen mücadelesiydi diyebiliriz. Mücadele 29 dakikada son buldu veride durum 2-0’a geldi.

3. Maç

Griffin yeniden Taliyah- Pantheon alt koridoruna gitti. Clid erken baskınıyla alt koridorda ilk kanı takımına kazandırdı. Bu baskınla birlikte Teddy çok öne geçti. İki ormancı da erken oyunu çok aktif geçirdi ancak Clid bu oyununun meyvelerini alırken Tarzan oyuna büyük etki edemedi. İki takım da hata yapmaktan çekindi. Khan serinin bu maçında bir hayli etkisi kaldı. Kaotik savaşların yaşandığı mücadelede ilk hatayı yapan taraf Griffin oldu. Bunu çok iyi değerlendiren SKT bu dakikadan sonra rakibine şans tanımadı ve mücadeleyi 30 dakikada kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir