League of Legends League of Legends Haberleri

SKT, LCK Yaz Mevsimi şampiyonu oldu

Finalde Griffin’i 3-1 ile geçen SKT, LCK Yaz Mevsimi şampiyonu olmayı başardı.

LCK Yaz Mevsimi’nde şampiyon belli oldu. Normal sezonu 1. sırada tamamlayan Griffin ve 4. sırada tamamlayan SKT şampiyonluk için karşı karşıya geldi. Play-off’lara ilk turdan başlayan SKT sırasıyla Afreeca Freecs, Sandbox Gaming ve Damwon Gaming’i elemeyi başarmıştı. Final karşılaşmasını 3-1’lik skorla kazanan ekip bir kez daha LCK şampiyonu olmayı başardı.

1. Maç

Clid orta koridora yaptığı baskınla ilk kanı Faker’a kazandırdı. SKT orta koridorda kurduğu baskıyla Chovy’yi oyundan düşürmeyi başardı. Diğer koridorlarda ise bir süre eşitlik bozulmadı. Elise seçimini çok iyi kullanan SKT erken oyunda önemli bir üstünlük yakaladı ve rakibine hamle şansı tanımadı. Ejderleri de toplayan ekip Clid’in aktif oyunuyla aradaki farkı açtı. Son savaşı da kazanan SKT, 34 dakikanın ardından galibiyete uzandı. Griffin ilk maçta skor alamadı.

2. Maç

Erken oyun sakin geçti. Hem Clid hem de Tarzan baskın denemelerinde bulunsa da ilk kan 12. dakikada Khan’a gitti. Takımlar uzun bir süre hamle yapmadı. Khan’ın elindeki Camille’i güçlendiren SKT geç oyuna avantajlı girmeye çalıştı. Makro oyunu iyi oynayan SKT, Baron’u almayı başardı ve aradaki farkı açtı. Griffin maça dönmek için birkaç hamle yapsa da SK Telecom hata yapmadı. Effort Baron’u çalarken Khan ayrık ittirme yaparak maçı kazandırdı ve seride durum 2-0’a geldi.

3. Maç

Ormanda Clid’i yakalamayı başaran Tarzan ilk kanı almayı başardı. Ormancı üst koridora yaptığı baskınlarla Doran’ı öne geçirdi. Khan çok kötü bir performans sergiledi. Griffin makro oyunu kontrol etti ve objektifleri düşürdü. Khan’ın kötü performansı Griffin’in bir hayli işine yaradı. İki takım da hata yapmamak için çok dikkat etti ancak çalıya kafa atan Khan ilk hataya yapan isim oldu. Savaşı kazanan Griffin mücadeleyi kazanmayı başardı ve seriyi 2-1’e getirdi.

4. Maç

Üst koridordaki ikiye ikiyi kazanan SKT ilk kanı hanesine yazdırdı. Lehends oyuna kötü bir başlangıç yaptı. Erken oyunu çok iyi geçiren SK Telecom geç oyun odaklı bir kompozisyon kurmasına rağmen erkenden üstünlüğü eline aldı. Bu sayede aradaki farkı açan ekip makro oyunda da hat yapmadı. 29 dakikanın ardından galibiyete uzanan ekip şampiyonluğunu ilan etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir