League of Legends League of Legends Haberleri

SKT, LCK Yaz Mevsimi’nde finale yükseldi

LCK Yaz Mevsimi yarı final mücadelesinde Damwon Gaming’i 3-0 ile geçen SKT, finalde Griffin’in rakibi oldu.

Normal sezonu 4. sırada tamamlayan SKT, LCK formatına göre play-offlara ilk turdan başladı. İlk olarak Afreeca Freecs’i 2-1 ile geçen ekip bir üst turda Sandbox Gaming’in rakibi oldu. Sandbox’ı zorlanmadan geçen SKT 3-0’lık net bir skor ile yarı finalde Damwon Gaming karşısına çıktı. Damwon normal sezonu 2. sırada bitirdiği için play-off’lara direkt olarak yarı finalden başladı. Bu iki ekibin karşılaşmasında ise gülen taraf 3-0’lık skorla SKT oldu. Sk Telecom, iki mevsimde de üst sıralamalarda yer aldığı için Worlds’e katılma hakkı kazandı.

1. Maç

Serinin ilk mücadelesinde Khan, üst koridorda Quinn oynadı ve Arındır tercih etti. Faker bire birde iyi oynayarak Showmaker’ı düşürdü ve ilk kanı almayı başardı. Canyon erken oyunda yaptığı baskınlarla Khan’ı çok iyi cezalandırdı. Mücadele uzun süre kafa kafaya gitti. SKT doğru hamleleri yaparak rakibinin hata yapmasını bekledi. Bu konuda başarılı olan ekip makro oyunu da şiir gibi oynadı. SK Telecom 4 kişiyle rakip oyuncuları oyalarken Khan backdoor yaptı ve ilk maç son buldu.

2. Maç

Faker-Clid ikilisi karşı oraman girerek Canyon’ı yakaladı ve ilk kanı hanelerine yazdırdı. Faker çok aktif oynadı. Clid de bunu değerlendirerek orta koridoruyla birlikte hareket etti ve böylelikle SKT erken oyundan bir hayli önde çıktı. Objektifleri toplayan ekip birkaç hata yaptı ve Damwon Gaming geç oyunda üstünlüğü eline aldı. DMW orta koridordan oyunu bitirmek için toplandı ancak ilk maça benzer bir senaryo yaşandı. Teddy rakip üsse Işınlan atarak backdoor yaptı ve seride durum 2-0’a geldi.

3. Maç

Henüz minyonlardan çıkmadan nehirde pusu kuran SKT, Showmaker’ın pusuya düşmesiyle ilk kanı almayı başardı. Takım rakip ormandaki baskısına devam etti ve bir skor daha aldı. Bu sırada üst koridorda Khan, Nuguri’yi adeta dümdüz oto ataklarıyla düşürmeyi başardı. SKT 7 dakikada 7 skor buldu. Erken oyun bu kadar tek taraflı geçince Damwon çok geriye düştü. Maç sonuna kadar bu üstünlüğü sürdüren SKT mücadeleyi ve seriyi kazanmayı başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir