League of Legends

SKT, Misfits’i eleyerek Worlds 2017’de yarı finale yükseldi

Riot Games

Nefes kesen bir mücadele sonucu Misfits’i zar zor da olsa 3-2 geçen SKT, Worlds 2017’de yarı finale yükselmeyi başaran ikinci takım oldu. SKT, RNG-FNC serisinin kazananı ile eşleşecek.

Avrupa LCS’ten 2. torba takımı ile son şampiyon SK Telecom T1’in bu denli çekişmeli bir seri oynayacağını kimse tahmin etmiyordu. Eşleşme öncesi tüm tahminler SKT’nin 3-0 kazanacağı yönündeydi. Grup aşamasındaki performanslarına baktığımızda ise SKT’nin nispeten daha rahat bir şekilde çeyrek finale yükseldiğini, MSF’nin ise D grubunda son anda tiebreaker eşleşmesi kazanarak SKT’nin rakibi olduğunu söyleyebiliriz.

Aslında serinin ilk maçını izledikten sonra SKT’nin hiçbir direniş ile karşılaşmadan MSF’yi 3-0 geçeceği hemen hemen kesin gözüküyordu. Galio-Sejuani ikilisini alan ve çok rahat bir şekilde kartopu olan SKT, MSF karşısında ilk maçı 25 dakikada kazanmayı başardı. Çok az takımın böyle ağır bir yenilgiden geri dönüp kazandığını görmüşüzdür. Hele ki bu rakip SKT’yse, bir de Batı takımıysanız işler tamamıyla imkansız gözükebilir. Fakat MSF mükemmel bir oyun ile ikinci maçı kazandı. Bu karşılaşmanın yıldızı ise Blitzcrank ile Ignar’dı. Gruplarda TSM’e karşı da Blitzcrank seçimini deneyen fakat galibiyet alamayan ekip, SKT karşısında tıpkı rakibi gibi erken oyundan kartopu oldu ve seriyi eşitledi.

Worlds metasını reddeden ve kendi metasını oluşturan MSF, üçüncü maçta da buna devam etti. Ormana Ivern alan takım, alt koridorda ise Ignar’a Leona tercihinde bulundu. Savaş Şevki kabiliyeti ile maça başlayan Leona, Tristana’yla takımına ilk kanı almayı da başardı. Yine kaos tarzını benimseyen ve Vadi’ye sürekli agresiflik katan MSF, bu maçı da alarak SKT’yi yenmeye bir adım daha yaklaştı.

Dördüncü maç da MSF’nin istediği gibi ilerliyordu. SKT’yi tek yakalayan ve bu minik hataları harita görevlerine çeviren MSF, orta kordorda baronları da olmasına rağmen tier 1 kulenin altında minyonlar olmadan savaşmaya kalktı ve SKT buradan geri dönüş gerçekleştirerek seriyi eşitledi.

Beşinci maç ise serinin kalitesine yakışır nitelikteydi. İki takım da minimum hatayla oynamaya çalıştı. MSF’de PoE ve Hans Sama özellikle öne çıkarken SKT’de ise Faker son maçın yıldızıydı. Üç Alev Ejderi olan MSF, Kadim Ejder’i çaldırdı ve çıkan savaş sonrasında SKT Nexus’u yıkarak rakibini eledi. Kimse MSF’den böyle bir performans göstermese de ekibin SKT karşısında Fnatic’ten sonra bu kadar iyi bir performans gösteren takım olması takdire şayan.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.