League of Legends League of Legends Haberleri

SKT, play-off eşleşmesinde Afreeca Freecs’i mağlup etti

LCK Mevsim Finalleri mücadelesinde Afreeca Freecs’i 2-1 ile geçen SKT adını bir üst tura yazdırdı.

Mevsime kötü bir başlangıç yapan SKT yıldız destek oyuncusu Mata’yı yedeğe çekerek işleri tersine çevirmeyi başardı. Effort’ın as kadroya girmesiyle bir anda yükselişe geçen ekip normal sezonu 4. sırada bitirerek play-off’lara katılma hakkı kazandı. Play-off ilk turunda LCK formatına göre normal sezonu 4. ve 5. sırada bitiren ekipler play-off’lara ilk turdan başlıyor. Bu turun kazananı bir üst turda normal sezon 3.’sünün rakibi oluyor. Afreeca Freecs’i 2-1 ile geçen SKT ilk turu geçmeyi başardı. Takımın sıradaki rakibi ise Sandbox Gaming.

1. Maç

Orta koridorda çıkan savaşı çok iyi takip eden Ucal ilk kanı almayı başardı. Savaşlar çok yakın geçti ve iki ekip de bir süre üstünlük kuramadı. Bu sırada Faker’ın elindeki Renekton 3/0/0’a geldi. 22. dakikada yapılan ejder savaşına mükemmel bir pozisyondan gelen Khan, Vladimir’le rakip arka safları adeta yok etti ve SKT üstünlüğü eline aldı. Bu dakikadan sonra doğru hamleleri yapan ekip mücadeleyi 37 dakikada bitirdi ve seride 1-0 öne geçti.

2. Maç

Üst koridora 3 kişilik baskın yapan Afreeca Freecs ilk kanı almayı başardı. Ekip erken oyunda Khan’ın üstüne oynadı ve Kennen’ı oyundan düşürmeyi başardı. Makro oyunda doğru hamleleri yapan AF ejderleri ve Baron’u almayı başardı. SKT bu konuda biraz geç kaldı. Mücadelede çok az skor çıktı, daha çok akıl oyunları izledik. Bu işi daha iyi yapmayı başaran AF, 30 dakikanın ardından zafere ulaştı ve seriyi eşitledi.

3. Maç

Alt koridora 4 kişiyle kapanan SKT seride ilk kez ilk kanı aldı. Takım erken oyunu muazzam oynadı. Rakip hamleleri adeta okuyan ekip pozisyonlara bir adım önde başladı ve oyuncular kompozisyonlarının gerekliliklerini yerine getirdi. Takım birkaç hata yapınca Afreeca Freecs hemen gaza bastı ve aradaki farkı bir hayli kapattı. Son savaşı iyi oynayan SKT savaşı, mücadeleyi ve seriyi kazanmayı başardı.

SKT’nin sıradaki rakibi Sandbox Gaming. Mücadele 23 Ağustos günü oynanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir