League of Legends League of Legends Haberleri

SKT, play-off eşleşmesinde Sandbox Gaming’i mağlup etti

LCK Yaz Mevsimi Play-off ilk turunda Afreeca Freecs’i mağlup eden SKT, ikinci turda Sandbox Gaming’i 3-0’la geçmeyi başardı.

Mevsim başındaki kötü başlangıça rağmen harika bir şekilde geri dönmeyi başaran SKT play-off’lara katılmayı başardı. Normal sezonu 4. sırada bitiren ekip play-off’ların ilk turunda Afreeca Freecs’i 3-1 ile geçmeyi başarmıştı. Bunun üstüne ikinci turda Sandbox Gaming’in rakibi olan SKT turu 3-0’la geçmeyi başardı.

1. Maç

Dove, Faker’ı katlederek ilk kanı almayı başardı. Faker’ın Ekko oyunuyla orta koridordaki savaşı kazanmayı başaran SKT harita kontrolünü eline aldı. Sandbox altında öne geçmeyi başardı ancak SK Telecom 3 Alev Ejderi alınca savaşlarda önemli bir üstünlük yakaladı. Bu sayede Baron’u da alan ekip son savaşı kazanarak seride 1-0 öne geçmeyi başardı.

2. Maç

Clid alt koridora yaptığı baskınla ilk kanı Teddy’e teslim etti. İki tarafın destek oyuncuları ufak hatalar yaparak skor verdi. Clid’in alt koridora yaptığı baskı SKT’nin bir hayli işine yaradı. Takım böylece ejderleri almayı başardı ve Xayah-Rakan güçlenmeye devam etti. Üstünlüğünü yavaş yavaş arttıran ekip rakibine ejder bırakmadı ve altın farkını açtı. Rakiplerini katleden takım seriyi 2-0’a getirdi.

3. Maç

Dove yine ilk kanı Faker’dan almayı başardı. Clid seri genelinde erken oyunu daha aktif geçiren ormancı oldu. Üst koridorda Summit kötü bir performans sergiledi. SKT sakin oynayarak rakip hataları bekledi ve bu hataları çok iyi değerlendirdi. Faker’ın elindeki Akali durdurulamaz bir hale geldi. Bu üstünlüğü maç sonuna kadar sürdüren SKT mücadeleyi 26 dakikada kazanıp seriyi bitirmeyi başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir