League of Legends League of Legends Haberleri

SKT T1, LCK Mevsim Finalleri’nde ikinci tura yükseldi

LCK 2018 Bahar Mevsim Finalleri başladı. İlk turda KSV Esports’u 2-1 ile geçen SKT T1, ikinci turda KT Rolster ile karşılaşmayı garantiledi.

Güney Kore’nin kendine has sistemiyle oynanan LCK play-offları başladı. Buna göre ligin 4.sünün şampiyon olabilmesi için önce 3.yü, sonra 2.yi ve son olarak lig liderini yenmesi gerekiyor. Bu sene SKT ve KSV Esports ligi 9’ar galibiyetle eşit sırada tamamladığı için 4.yü belirlemek Wild Card mücadelesine kaldı. Bahsi geçen mücadeleyi 2-1 kazanan SKT T1, 2. turda KT Rolster’ın rakibi olacak.

İlk maça üst koridor Cassiopeia ve nişancı Kai’Sa tercihleri ile başlayan SKT, Ambition’ın erken oyundaki baskınlarını da az hasar ile atlatınca kontrolü kaybetmedi. Tecrübeli ekip 40 dakika sonunda seriyi 1-0’a getirmeyi başardı. İkinci maç biraz daha KSV’ye dönüktü. İki alev ejderini hanesine yazdırmayı başaran ekip altın, skor ve kule bazında geride olmasına rağmen 45 dakika sonunda maçı kazanmayı bildi. 6/0/4’lük kusursuz KDA ile performans gösteren SKT nişancısı Bang takımını taşıyamadı. Son mücadelede ise halat SKT’nin elinde kaldı. Yeniden üst koridor Cassiopeia tercihi yapan Thal, ilk maçtaki gibi 6 skor alıp 2 kere öldü. Blank’in elindeki Zac’in baskınları ve makro oyunun kusursuz oynanması ile, SKT 14.000 altın farkla dominant bir galibiyet kazandı.

Bu skorla beraber SKT T1, ikinci turda KT Rolster ile karşılaşmaya hak kazandı. Karşılaşma 4 Nisan günü Türkiye saati ile sabah 11:00’da oynanacak.

1 Comment

  • uğur 31 Mart 2018

    KT rahat yenecek SKT’yi solo farkından.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir