League of Legends League of Legends Haberleri

SKT ve Splyce arasında oynanan mücadele izlenme rekoru kırdı

ESCharts’ın verilerine göre SKT-Splyce mücadelesi yaklaşık 2.5 milyon izleyiciyle espor dünyasında izlenme rekoru kırdı.

League of Legends’ın ünü her geçen gün artıyor. İzleyici sayıları bunun en büyük örneği. Dünyanın en başarılı LoL organizasyonu olarak tanınan SKT izleyici sayısı ve taraftar kitlesi düşünüldüğünde en tepedeki organizasyonlar arasında yer alıyor. LCK temsilcisinin Worlds 2019 çeyrek finalinde Splyce’a karşı oynadığı mücadele tüm espor sektöründe rekor kırdı. ESCharts’ın raporuna göre SKT ve Splyce arasında oynanan mücadele 2.5 milyonun üstünde izleyiciye ulaşarak rekor kırdı ve en çok izlenme unvanını Fortnite’ın elinden aldı.

SKT’nin bu yıl Worlds kapsamında oynadığı oyunlar çok izleniyor. Grup aşamasında RNG’ye karşı oynadıkları mücadelede izleyici sayısı yaklaşık 1.7 milyon, Fnatic maçında ise 1.9 milyon izleyiciye ulaşıldı. Turnuvanın en büyük favorileri arasında gösterilen ekip çektiği izleyici sayısıyla marka değerini arttırıyor.

LEC ekiplerinden Fnatic’in elenmesinin ardından Avrupa seyircisi gözlerini Splyce ve G2’ya çevirdi. G2 bir üst tura yükselmeyi başarsa da Splyce SKT’ye diş geçiremedi ve turnuvaya veda etti. Bu izlenme sayısında tabiiki de Splyce izleyicisinin katkısı vardır ancak asıl kitle SK Telecom T1 için gelmiş gibi gözüküyor. Bundan önce en çok izlenme rekoru 2.3 milyon izleyiciyle Fornite World Cup’ın elindeydi.

Turnuvada çeyrek final aşaması henüz yeni sona erdi. SK Telecom T1, yarı finalde LEC şampiyonu G2 Esports ile eşleşti ve bu mücadelenin izleyici sayısının daha fazla olması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir