League of Legends League of Legends Haberleri

SKT, Worlds 2019’da Splyce’ı yenerek yarı finale yükseldi

Worlds 2019’un favorileri arasında yer alan LCK şampiyonu SKT, çeyrek finalde LEC temsilcisi Splyce’ı 3-1 ile geçerek yarı finale yükseldi.

LCK Yaz Mevsimi’ni şampiyon olarak tamamlayan SKT, Worlds 2019’a en büyük favorilerden biri olarak geldi. Grupların ilk yarısında mağlubiyet almayan ekip oynadığı 6 maçta yalnızca 1 mağlubiyet aldı. Grup lideri olarak çıkan SK Telecom T1 çeyrek finalde Splyce ile eşleşti ve rakibini 4 maçın ardından 3-1 ile geçerek yarı finale yükseldi. SKT’nin yarı finaldeki rakibi DAMWON Gaming-G2 Esports mücadelesinin galibi olacak.

1. Maç

Khan üst koridor Lucian oynadı. Erken bir dakikada üst koridora 3 kişiyle gelen SKT ilk kanın sahibi oldu. Khan, Vizicsacsi’ye zor zamanlar yaşattı ve koridoru ağır kazandı. Splyce tarafında alt koridor iyi giden taraf oldu. Çete savaşlarını kazanan SK Telecom T1, Baron’u alarak aradaki farkı açtı. Kuşatmaları başarıyla tamamlayan ekip serinin ilk maçını 29 dakikada bitirdi.

2. Maç

SK Telecom yine erken bir dakikada 4 kişilik bir kule altı denedi ancak bu sefer hedefte alt koridor vardı. Skorlar ikiye iki değişilse de ilk kan LCK temsilcisine gitti. Xerxe erken oyunda etkili oldu. Clid de iyi bir oyun geçirdi. SK Telecom yine Baron’u almayı başardı ve çete savaşlarını kazanmaya devam etti. Vizicsacsi yine iyi bir performans sergileyemedi. Katliam yapan LCK ekibi ikinci maçı 29 dakikada bitirdi.

3. Maç

SKT’nin erken kule altı taktiğinde bu seferki hedef Humanoid oldu. LCK temsilcisi bir kez daha ilk kanı aynı şekilde aldı. Xerxe erken oyunda etkili oldu ve takımına 2 Alev Ejderi kazandırdı. SKT orta oyunda öne geçse de Baron’u alan taraf Splyce oldu. SPY bu sayede altında öne geçti ve rakip yapıları düşürdü. Rakip hataları iyi değerlendiren Splyce mücadeleyi kazandı ve umutlarını sürdürdü.

4. Maç

Clid üst koridora harika bir karşı baskın yaptı ve ilk kanı takımına kazandırdı. Kobbe erken oyunda 2 skor aldı ve takımının erken oyundaki umudu oldu. Oyunun bu kısmı kafa kafaya geçti. Orta oyunda SKT tarafında 2, Splyce tarafında ise 1 Alev Ejderi vardı. Yapılan çete savaşları da yakın geçti. Belirli bir dakikadan sonra SK Telecom maçın hakimiyetini aldı ve Baron’u katletti. Altın farkını da açan ekip son kuşatmayı tamamlayarak mücadeleyi kazandı ve yarı finale yükseldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir