League of Legends League of Legends Haberleri

Snowflower, profesyonel oyunculuk kariyerine ara verdi

Geçtiğimiz sezon KT Rolster forması giyen Snowflower, Facebook üzerinden yaptığı açıklamada profesyonel oyunculuğa bir süre ara verdiğini duyurdu.

Ülkemizde gelmeden önce LCK’de orta ve alt sıralarda mücadele eden Snowflower, Bahçeşehir SuperMassive’de bambaşka bir seviyede olduğunu kanıtladı. Gerek bireysel performansı gerek ise Zeitnot ile yakaladığı uyum Koreli desteği ligimizin en iyi oyuncusu konumuna getirdi. VFŞL’de iki şampiyonluk yaşayan oyuncu geçtiğimiz sezonu ülkesinde KT Rolster formasıyla geçirmişti. Sezonun sona ermesiyle takımdan ayrılan Snowflower, Facebook üzerinden yaptığı açıklamada profesyonel oyunculuğa bir süre ara verdiğini duyurdu. Koreli isim aynı zamanda bunun bir emeklilik açıklaması olmadığını da belirtti. Açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Kariyerinin çok büyük bir kısmını ülkesi Kore’de geçiren destek bu süreçte Jin Air Green Wings, Anarchy, Afreeca Freecs ve KT Rolster gibi takımların formasını giydi. Bulunduğu her organizasyonda bir yıl geçiren oyuncu Sangyoon, Teddy, Zeitnot ve PraY gibi önemli oyuncularla aynı koridoru paylaştı. LCK’den ülkemize ilk geldiğinde neler yapacağı merak edilen isim VFŞL’nin en iyi oyuncusu oldu.

Geçtiğimiz sezonun başında yeniden yapılanmaya giden KT Rolster’a transfer olan Snowflower, iyi bir yıl geçirmedi. KT ligden düşmeyle karşı karşıya kaldı ve sezonun sonunda tüm takımla yolları ayırdı. Türk taraftarların neredeyse hepsi Snowflower’ın yeniden SUP’a gelmesini istedi ancak bu hayal gerçek olmadı. Koreli destek profesyonel oyunculuğa bir süre ara verdiğini duyurdu.

Bakalım tecrübeli destek ne zaman geri dönecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir