League of Legends League of Legends Haberleri

SnowFlower: Zeitnot beklediğimden çok daha güçlü bir oyuncu

Worlds 2018 sonrası Korizon’a bir röportaj veren SnowFlower, Türkiye’de geçirdiği zamanı, takım içi atmosferi ve Dünya Şampiyonası’nı değerlendirdi. 

2018 sezonunun başında Şampiyonluk Ligi ekiplerinden Bahçeşehir SuperMassive’e transfer olan SnowFlower, geçtiğimiz yıl boyunca ligimizin tartışmasız en iyi oyuncusuydu. Bireysel mekaniklerinin yanı sıra oyun bilgisiyle de öne çıkan yıldız destek, SUP’un başarısında büyük bir rol oynadı. Takımın bir başka yıldızı Zeitnot ile hızlı bir sinerji oluşturan SnowFlower, Worlds 2018’de mücadele etme fırsatı yakaladı. Takım Ön Eleme aşamasında grubunu görece iyi bir şekilde bitirmesine rağmen ikinci roundda G-REX’e elenerek hayranlarını hayal kırıklığına uğrattı.

Turnuva sonrası Korizon’a konuşan SnowFlower, birçok açıklamada bulundu. Yurt dışına ilk defa çıkan oyuncu ilk başta ülkemize geldiğinde tedirgin olduğunu belirtirken, Zeitnot’un beklediğinden çok daha güçlü bir oyuncu çıktığını ve böylelikle takımı sırtlayabildiğini belirtti. Başlangıçta İngilizce konusunda problem yaşayan oyuncu, zaman içerisinde dili öğrendiğini ve iletişim kalitesinin arttığını da sözlerine ekledi.

Takım içerisindeki atmosferin Kore ekiplerinden farklı olmadığını dile getiren SnowFlower, shotcall görevini GBM ile kendisinin üstlendiğini söyledi. Röportaj aracılığıyla Zeitnot’a “özel” bir mesaj gönderen oyuncu, şu ifadeleri kullandı:

“[su_quote]Bunu okur musun bilmiyorum ama; sevgili Berkay, seninle ilk tanıştığımızda beklediğimden çok daha güçlü bir oyuncuydun. Yıl süresince fazlasıyla kendini geliştirdin. İnanıyorum ki eğer sıkı çalışmaya devam edersen ve mental olarak daha güçlü bir konuma gelirsen en iyi seviyeye çıkacağına inanıyorum.”[/su_quote]

Önümüzdeki sezon hangi takımda oynayacağına dair net bir şey söylemeyen SnowFlower, şu an için bir şey tahmin etmenin zor olduğunu da not düştü. Hatırlayacağınız üzere GBM, SnowFlower ve Irean farklı takımlardan gelebilecek tekliflere açık olduğunu duyurmuştu. Özellikle Irean’ın önümüzdeki yıl takımda yer almayacağını söylemek mümkün. Mükemmel bir sezon geçiren SnowFlower’ın ise hemen hemen her LCK takımında rahatlıkla oynayabilecek konumda olması, oyuncunun önümüzdeki yıl SUP’ta kalma ihtimalini zayıflaştırıyor. Yine de transfer sezonunda neler yaşanacak hep beraber bekleyip göreceğiz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

1 Comment

  • Ali 1 Kasım 2018

    Kaç hafta geçti röportajın üstünden…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir