League of Legends League of Legends Haberleri

sOAZ, Immortals’a transfer oldu

Avrupa’nın efsane üst koridorlarından sOAZ, LCS ekibi Immortals ile anlaşmaya vardı.

Clutch Gaming’in büyük bir hissesini satın alarak LCS’e yeniden giriş yapan Immortals, gelecek sezon için iddialı bir kadro kurma yolunda emin adımlarla ilerliyor. İlk olarak eski oyuncusu Xmithie ile anlaşma sağlayan ekip, alt koridor için Altec ve Hakuho, orta koridora ise Fransız oyuncu Eika’yı transfer etmişti. Yabancı hakkını Koreli oyuncular yerine Avrupalı isimlerden yana kullanmaya karar kılan Immortals, Fransız üst koridor sOAZ ile anlaşma sağladı. Bu transferle takımın gelecek mevsimki kadrosu tamamlanmış oldu.

Avrupa’nın en deneyimli oyuncularından biri olan sOAZ son dönemde başarısız bir sezonu gerisinde bıraktı. Fnatic’te Worlds Finali’ne çıkmasının ardından yerini Bwipo’ya kaptıran oyuncu, büyük beklentilerle Misfits Gaming’e transfer oldu. Kağıt üstünde adeta bir yıldızlar karması kuran MSF, Vadi’de büyük hüsrana uğradı. Sezonun sonlarına doğru artık forma giymeyen Fransız üst koridorun takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyordu.

sOAZ hakkındaki dedikodular oyuncunun LCS’e katılacağı yönündeydi. Bugün yapılan resmi açıklamaya göre bu dedikodular doğru çıktı. Daha önce Xmithie, Eika, Altec ve Hakuho gibi oyuncuları bünyesine katan Immortals, üst koridoru tecrübeli isme emanet etti. Takım iki yabancı hakkını da Fransız oyunculardan yana kullanmayı tercih etti.

Gelecek yıl sOAZ’ın kendini yeniden kanıtlaması için önemli olacak. Bakalım Immortals, tecrübeli kadrosuyla gelecek mevsim LCS’te nasıl bir performans sergileyecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir