League of Legends League of Legends Haberleri

Sosyal medya uygulaması Scorp, League of Legends sahnesine giriyor

Türk girişimcilerin ürünü olan ünlü sosyal medya uygulaması Scorp, League of Legends sahnesine giriyor. Edindiğimiz bilgilere göre “Scorpion Esports” ismi ile oluşturulan takım 2018 Kış Mevsimi’nde Yükselme Ligi’nde mücadele edecek.

Ülkemizdeki League of Legends sahnesi günden güne gelişiyor. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray gibi büyük futbol kulüplerinin dahil olmasıyla beraber birçok yatırımcı da takım kurmuş ve ekosistemin büyümesine katkı sağlamıştı. Geçtiğimiz gün yaptığı açıklama ile Riot Games Yükselme Ligi’ni daha profesyonel bir hale getirmek istediğini belirtmiş, bu doğrultuda ciddi adımlar atmıştı. Tüm bunlarla beraber Yükselme Ligi’nin de sahneye adım atmak isteyen yatırımcılar için iyi bir fırsat haline geldiğinden bahsetmek gerekiyor.

Scorpion Esports da bu takımlardan birisi olacak gibi gözüküyor. Scorp adlı sosyal medya uygulamasının yatırımcıları tarafından finanse edilecek olan organizasyon, şimdiden kadro mühendisliğine başladı bile. Edindiğimiz bilgilere göre takımın gaming house’u hazır. Ayrıca Scorpion Esports’un Amerika’dan bir koç ile anlaştığı da gelen duyumlar arasında yer alıyor. Yabancı koç konusunda ülkemiz takımlarının şansı yaver gitmese de transfer edilen isime göre Scorpion’ın şansı değişebilir.

Bununla birlikte takımın slot mu aldığı yoksa Açık Elemeler’e mi katılarak Yükselme Ligi’nde oynayacağı henüz belirsiz. Açık Elemeler’in bu yıl ciddi bir çekişmeye sahne olacağını söyleyebiliriz. Öte yandan organizasyonun slot almak istediği takdirde ise pek bir seçeneği bulunmuyor. Önümüzdeki günlerde takım ile ilgili daha fazla bilgiye erişebileceğiz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

1 Comment

  • Cem 6 Kasım 2017

    Takımın ismi eSportion olsa daha havalı olurdu -_-

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir