League of Legends

Spirit, Afreeca Freecs’e transfer oldu

flickr.com/lolesports

Sezon arası transfer dönemini bomba gibi geçiren Afreeca Freecs, ormancı pozisyonu için başarılı oyuncu Spirit ile anlaştığını duyurdu. Takım ayrıca destek pozisyonuna ise Tusin’i getirdi.

Kore Ligi LCK’de sezon arası inanılmaz transfer haberlerine sahne olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Marin ve Kuro’yu takımına katıp yeni sezonda iddialı olduğunu gösteren Afreeca Freecs, birkaç saat önce ormancı pozisyonu için Spirit ile anlaştığını açıkladı. Sezon arası döneminin başında tüm oyuncularıyla yollarını ayıran LCK ekibi için çok başarısız bir sezona doğru ilerlediği öngörülüyordu ancak yaptığı transferlerle herkesi şaşırtan Afreeca lige bomba gibi girmeye hazırlanıyor.

Bilindiği üzere Spirit son olarak Fnatic takımında forma giymişti. 2015 yılında efsanevi bir kadro kuran Fnatic League of Legends takımı EU LCS ligini yenilgisiz tamamlamayı başaran ilk takım olmuştu. Takım MSI 2015’te iyi bir performans göstermiş, Worlds 2015’te ise yarı finale kadar yükselmeyi başarmıştı. Huni ve ReignOver ikilisinin takımdan ayrılmasından sonra istikrarlı bir kadro oluşturamayan FNC, Gamsu ve Spirit ikilisini takıma transfer etmiş ve Huni-Reignover ikilisi ile yakaladığı sinerjiyi tekrar inşa etmeyi denemişti. Ne yazık ki bu ikili aynı başarıyı yakalayamamış, bu iki oyuncu Fnatic’ten ayrılmıştı.

Yıldızlarla dolu yeni takımında Spirit’in ne yapacağı merak konusu. Daha yüksek maaşlar sebebiyle performansının zirvesindeyken Çin’e giden Marin eski etkinliğinden uzaklaşmıştı ancak ne kadar yetenekli bir oyuncu olduğu herkes tarafından biliniyor. Bunun yanında ROX ile iyi bir sezon geçiren Kuro’nun Afreeca’da nasıl bir sezon geçireceği de merakla bekleniyor. Ancak tabii ki en önemli konu bu yıldız oyuncuların bir arada nasıl bir performans göstereceği ve uyumlu bir takım oluşturup oluşturamayacakları.

Takımın 2017 sezon için kadrosu şu şekilde:

  • Üst koridor: Marin
  • Orman: Spirit
  • Orta koridor: Kuro
  • Nişancı: Kramer
  • Destek: Tusin
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.