League of Legends League of Legends Haberleri

Splyce, 2.6 Milyon dolarlık yatırım aldı

Avrupa LCS’in başarılı ekiplerinden Splyce, Kanadalı kripto para ve yatırımcılık şirketi The Ledger Group’tan 2.6 milyon dolar değerinde yatırım aldı.

Şu sıralar Avrupa LCS’te zor günler geçiren takım, aralarında eski NBA oyuncusu Metta World Peace ve Amerikan futbolu oyuncusu Roman Harper’ın bulunduğu yatırımcılardan 2.6 milyon dolarlık bir yatırım aldı. İki ay önce aynı şirketten 1.5 milyon dolarlık bir yatırım alan takım CEO’su Marty Strenczewilk, “The Ledger Group ile anlaşmak, bize Toronto gibi kuzeydoğuda önemli bir market olan bu bölgede büyük fırsat verdi.” diye belirtti. Daha önce ayakkabı devi Foot Locker ile de sponsorluk için anlaştığını duyuran Splyce ekibi, organizasyon olarak büyümeye devam ediyor. Organizasyon tarafından Twitter üstünden doğrulanan anlaşma, takımın önümüzdeki sezon gelecek olan franchising sistemindeki yerini garantiye almak istediğinin de bir göstergesi.

2015 Ekim’den beri Avrupa League of Legends sahnesinin bir parçası olan SPY, sadece League of Legends değil aynı zamanda Call of Duty, Halo, Rocket League, StarCraft 2, Smite ve Paladins takımlarıyla da ön planda ancak organizasyonun öncelikli planı EU LCS franchising sisteminde kendine yer edinmek.

Bu sezon ligde bekleneni veremeyen takım, ilk dört maçta galibiyet yüzü göremedi ve son sırada kendine yer buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir