League of Legends League of Legends Haberleri

Splyce, Bölge Finalleri’nde bir üst tura yükseldi

Bölge Finalleri ilk turunda Origen’i 3-2 ile geçen Splyce, bir üst turda Schalke 04’ün rakibi oldu.

LEC’de 3. Worlds temsilcisini belirleyecek olan Bölge Finalleri başladı. Geçtiğimiz mevsim finale kadar yükselen Origen ve play-off potasındaki Splyce ilk turda karşı karşıya geldi. İkili normal sezonda iki kez karşı karşıya geldi ve Splyce iki mücadeleyi de kazanmayı başardı. Bölge Finalleri’nde yedek ormancısıyla oynayan Origen normal sezondaki performansına kıyasla daha iyi gözüktü. Buna rağmen serinin kazananı 3-2 ile Splyce oldu.

1. Maç

Nukeduck orta koridorda Nautilus oynadı. Alt koridor ikiye ikisini daha iyi oynayan Origen ilk kanı almayı başardı. İki ormancı da erken oyunda pasif bir rota izledi. Nukeduck kilit savaşlar başlattı. Bu sırada Patrik’in elindeki Tristana bir hayli güçlendi. Uzun süre eşitlik bozulmadı, altın farkı da yok denecek kadar azdı. Yakın geçen savaşların ardından Origen aldığı üstünlüğü harika kullandı ve ilk maçı kazanmayı başardı

2. Maç

Zanzarah üst koridora yaptığı baskınla ilk kanı Alphari’ye kazandırdı. Vizicsacsi erken oyunda çok zorlandı.  Ejder savaşından 4 skor çıkaran Splyce önemli bir avantaj yakaladı. Momentumu arkasına alan ekip Baron’u katletti ve altın farkını açtı. Aradaki fark çok açıldı, Origen rakip hamlelere cevap veremedi. Son savaşı da kazanan SPY mücadeleyi 32 dakikada bitirdi ve seriyi 1-1’e getirdi.

3. Maç

Zanzarah yine ilk baskını üst koridora yaptı ve ilk kanın sahibi oldu. Erken oyun kanlı geçti. Origen ejderleri almayı başardı ancak Splyce altında az da olsa bir üstünlük yakaladı. Savaşlar çok yakın geçti. Bir savaşı OG kazanıyorsa bir sonrakini SPY kazandı ve ortada bir maç izledik. İlk hatayı yapan Origen oldu. Hem Baron’u hem de Kadim Ejderha’yı alan SPY, 44 dakikanın ardından seride 2-1 öne geçti.

4. Maç

Xerxe üst koridora akıllıca bir baskın yaparak ilk kanı takımına kazandırdı. OG erken oyunda daha doğru hamleleri yapan taraf oldu. Ejder savaşında katliam yapan Origen doğru kararı vererek Baron’a döndü ve maç burada koptu. Savaşları kazanan ekip kuşatmaya devam etti ve 32 dakikanın ardından galip gelmeyi başardı. Seri 5. maça uzadı.

5. Maç

Nukeduck bire biri çok iyi oynadı ve ilk kanı almayı başardı. Origen koridor safhasını daha iyi oynadı. Buna rağmen altında eşitlik bozulmadı. Nukeduck’ın elindeki Zedeleyiciler ve Patrik’in elindeki Tristana erken oyunu bu kadar iyi geçirince orta oyunun tek taraflı geçeceği düşünüldü ancak Splyce iyi makro oyunuyla karşılık verdi. Doğru bir hamleyle Baron’u alan SPY kuşatmalara başladı ve altında önemli bir üstünlük yakaladı. Maç uzadıkça uzadı ancak SPY sonunda kazanmayı başardı. Ekip mücadeleyi 43 dakikada tamamladı ve bir üst turda Schalke 04’ün rakibi oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir