League of Legends League of Legends Haberleri

Splyce, Bölge Finalleri şampiyonu oldu

Finalde Schalke 04’ü 3-0 ile geçen Splyce LEC Bölge Finalleri şampiyonu oldu ve Worlds’e katılmaya hak kazandı.

Humanoid ve Xerxe gibi yakından tanıdığımız oyuncuları kadrosunda barındıran Splyce normal sezonu 3. sırada tamamladı. 12 galibiyet 6 mağlubiyet alan ekip play-off’ların ilk turunda Rogue’a karşı 3-0’lık sürpriz bir yenilgi aldı. Takımın Worlds’e katılma şansı Bölge Finalleri’yle devam etti. İlk turda Origen’i 3-2 ile geçen Splyce finalde Schalke 04’ü 3-0 mağlup etti ve Worlds biletini kaptı. Bugün oynanacak Fnatic-Splyce klasman maçının ardından Worlds 2019’da hangi takımın ön eleme oynayıp hangisinin direkt olarak gruplara kalacağı belli olacak.

1. Maç

Trick orta koridora baskın denedi ancak Humanoid-Xerxe ikilisi harika oynamak ilk kanı almayı başardı. Xerxe pozisyondan 2 skor çıkardı ve erken oyunda önemli bir üstünlük elde etti. Ligimizden tanıdığımız ormancı maçı adeta domine etti. Altında öne geçen SPY zaman zaman önemli hatalar yaptı. Upset Schalke’yi oyunda tutmaya çalıştı ancak mücadele Baron savaşında koptu. Baron’u alan Splyce kuşatmalarını yaptı ve mücadeleyi 32 dakikada kapamayı başardı.

2. Maç

Schalke 04 alt koridorda ilk kanı aldı ancak pozisyona Işınlan ile yetişen Humanoid 2 skorla karşılık verdi. Splyce alt koridorda yaptığı savaşlarla erken oyunu çok önde bitirdi. Humanoid harika bir Akali performansı sergiledi. Upset’in de çok geri düşmesiyle Schalke rakip hamlelere cevap verememeye başladı. Rahat bir oyun geçiren SPY altın farkını 10000’e kadar çıkardı ve 24 dakikada galibiyete uzandı.

3. Maç

Humanoid orta koridorda Camille tercihinde bulundu. Trick alt koridora yaptığı baskınla ilk kanı aldı. Norskeren erken oyunca çok hata yaptı ve bu yüzden takımını geri düşürdü. Schalke 04 mücadeleyi önde götürürken bir savaş her şeyi değiştirdi. S04 Baron’u aldı ancak karşılığında 3 skor verince SPY oyuncuları hemen karşı üsse Işınlan kullandı. Kuleleri düşüren ekip rakip oyuncular doğmadan Nexus’u da düşürdü ve Worlds biletini kaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir