League of Legends League of Legends Haberleri

Splyce, Unicorns of Love’ı mağlup etti

Splyce, Worlds 2019 Ön Elemeleri’nin ikinci turunda Unicorns of Love’ı 3-2 ile geçerek gruplara kalma hakkı kazandı.

Turnuvaya LEC 3.’sü olarak gelen Splyce 1. torbanın en güçlü 2. takımı olarak gösteriliyordu. Grup aşamasında oynadığı 4 maçın 3’ünü kazanan ekip grubunu ilk sırada tamamladı. 2. torba takımı olan Unicorns of Love ise grubunda Clutch Gaming’i 2 maçta da mağlup ederek büyük bir sürprize imza attı. Oynana tiebreak maçını kaybeden UOL grubu ikinci sırada tamamladı ve ikinci turda Splyce’ın rakibi oldu. Bu serinin kazananı ise LEC temsilcisi oldu. Splyce rakibini 3-2 ile geçerek Worlds 2019 Grup Aşaması’na katılma hakkı kazandı.

1. Maç

Xerxe üst koridora yaptığı erken baskınla ilk kanı almayı başardı. Ormancı erken oyunda haritanın her tarafında etkili oldu ve bu sayede Splyce oyunun bu dakikalarında önemli bir üstünlük yakaladı. Xerxe ilk 12 dakika %100 skor katkısıyla oynadı. LEC temsilcisi ejderleri de topladı ve bu sırada Kobbe’nin ellerinde Jhin çok güçlendi. Buna rağmen doğru savaşları bulan Unicorns of Love Baron’u alarak öne geçti. Son savaşı da kazanan UOL mücadeleyi 46 dakikada kazandı.

2. Maç

AHaHaCiK erken bir baskınla ilk kanın alt koridorda dökülmesini sağladı. Mücadele uzun süre eşit gitti ancak Splyce altında hep bir adım öndeydi. Xerxe harika bir Qiyana performansı sergiledi. Takımca doğru hamleleri yapan LEC ekibi aradaki farkı iyice açtı. Baron’u da alan ekip altın farkını 10000’e kadar çıkardı. SPY mücadeleyi 32 dakikada bitirdi ve seride durum 1-1’e geldi.

3. Maç

Xerxe’nin gelişiyle alt koridorda erken bir kule altı deneyen Splyce pozisyondan 2 skor çıkardı ve 1 skor verdi. Koridor aşaması tek taraflı geçti denebilir. SPY oyuncuları bu bölümde iyi iş çıkararak global görevlere önem verdi. Bunun sonucunda da altın farkı 17. dakikada 10000’e ulaştı. Kartopu efektini iyi kullanan SPY, 31 dakikanın ardından galip geldi.

4. Maç

Edward orta koridora yaptığı ziyaretle agresif oynayan Humanoid’i cezalandırdı ve ilk kanı aldı. Unicorns of Love erken oyunda takım olarak iyi işler çıkardı ve Xerxe’nin ellerindeki Nocturne çok işe yaramadı. Nomanz ve AHaHaCiK bu dakikalarda büyük iş yaptı. Humanoid kötü bir Liisandra performansı sergiledi. Nomanz’in ellerindeki Qiyana oyunu domine etti. Xerxe 2 kez Baron’u çaldı ancak UOL oyunun kontrolünü bırakmadı ve 42 dakikanın ardından galibiyete uzandı.

5. Maç

Mücadele çok hızlı başladı. Erken oyunda birçok baskın ve savaş izledik. Norskeren bu dakikalarda birkaç hata yaptı. Xerxe ve Humanoid ise bu dakikaları çok iyi oynadı ve Splyce’ın öne geçmesini sağladılar. Unicorns of Love altın farkının açılmasına izin vermedi. Kobbe erken ve orta oyunu iyi oynadı ve bu sayede erken güçlendi. İki ekip de hata yapmaktan kaçındı. 5. maç olması oyuncuların karar alırken iki kez düşünmelerine yol açtı. Unicorns of Love rakibine fark ettirmeden Baron’u aldı Splyce karşılığında 2 skorla yetindi. Son savaşı kazanan SPY mücadeleyi 38 dakikada kazandı ve seriyi bitirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir