League of Legends

Steelback, Team Vitality as kadrosuna yükseldi

Riot Games

LEC’de başarısız sonuçlar alan Team Vitality, Misfits Gaming karşısına destek Jacktroll yerine Steelback ile çıkılacağını duyurdu.

Sezon başında kağıt üstündeki en zayıf LEC kadrolarından birini kuran Team Vitality, Milica’nın vize sorunları nedeniyle orta koridorda Saken ile mücadele ediyor. Takım, Schalke 04 Esports ile birlikte son sırayı paylaşıyor ve artık bu beşlinin başarılı olamayacağı açıkça belli oldu. Bunu değiştirmek adına yapılan çalışmalarda ilk değişiklik nişancı pozisyonuna geldi. Polonyalı destek Jacktroll, Misfits karşısında forma giymeyecek. Onun yerine Fransız destek Steelback, Vitality formasıyla Comp’un yanında oynayacak.

Kariyerinde önemli takımların formasını giymiş olan Steelback, bir süredir yerel liglerde mücadele ediyor. Tecrübeli oyuncu geçtiğimiz sezon LDLC formasıyla Fransa ligini domine etti. Daha önce Fnatic ile Bahar Mevsimi şampiyonluğu ve MSI Yarı Finali, Unicorns of Love, ROCCAT Gaming, Team Vitality ve Giants Gaming formalarıyla LEC’de mücadele etti. Bir yıldır LDLC forması giyiyordu ve bu süreçte iki şampiyonluk yaşarken iki kez EU Masters’a katıldı.

Team Vitality, oynadığı 7 maçın tamamını kaybetti. Takım olarak uyumsuzluk, bireysel yetenek ve yanlış kararlar bu sonucun baş mimarları oldu. Milica’nın vize sorunları nedeniyle sezona yedek orta koridor Saken’la devam ediliyor. Bunun etkisi ne kadar bilemeyiz. Nişancı Comp ise hayatında ilk kez LEC’de mücadele ediyor. Bu konuda Steelback çok daha tecrübeli. Bu sayede takım arkadaşını koridorda rahatlatabilir.

Daha önce böyle değişikliklerin pozitif etkilerini gördük. Bakalım Vitality, Misfits Gaming karşısında nasıl bir performans sergileyecek?

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.