League of Legends League of Legends Haberleri

Yıl sonunda suikastçi şampiyonlara güncelleme geliyor

Popülerliği azalan büyücü şampiyonlara güncelleme getiren Riot Games, bir sonraki planlarının suikastçi şampiyonlara yönelik bir güncelleme hazırlamak olduğunu açıkladı. Büyücü güncellemesi 6.9 yaması ile oyuna gelecekken, suikastçi şampiyonların güncellemesi 2016 yılının sonlarına doğru hazırlanacak.

Oyundaki şampiyon dengelemelerini güncel tutmayı amaçlayan Riot Games, büyücü güncellemesinden sonra suikastçi şampiyonlara yönelmek istiyor. Sezon 6 değişikliklerinden sonra League of Legends severlerin beklentisi metanın nişancı metası olacağı yönündeydi. Geçtiğimiz yıldan itibaren oyunu önemli bir şekilde domine eden tank şampiyonlar, şu anki metada da tekrar popüler olmuş durumda. Buzdoğan Eldiveni ve Günateşi eşyaları satın aldıktan sonra her şampiyonun üst koridorda oynanabilirliği artarken, bu tank metası profesyonel sahneyi de önemli bir şekilde etkilemekte. Tank-Ekko ve Maokai seçimleri şu anki metada öncelikli seçimler olarak gösterilirken, ormanda da oynanılan Gragas seçiminin üst koridordaki popülerliği de günden güne artmakta.

Suikastçi şampiyonlar ise uzun zamandır hem profesyonel sahnede, hem de League of Legends severler arasında popülerliğini yitirmiş durumda. Kitle kontrol etkilerine karşı herhangi bir çözümü bulunmayan bu şampiyonlara örnek olarak Katarina, LeBlanc, Nocturne, Rengar, Talon ve Tryndamere’i gösterebiliriz. Özellikle Talon ve Rengar’ın oyundaki kazanma oranı uzun bir zamandır %50’nin altında.

Bu plan ile ilgili herhangi bir detay açıklamayan Riot Games’in hangi şampiyonları bu güncellemeye dahil edeceği de bilinmiyor. PBE forumlarında yorum yapan Meddler ise bu güncellemeye Katarina’nın kesinlikle dahil olacağını söyledi.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir