Suning, ismini yarı finallere yazdırmayı başardı League of Legends League of Legends Haberleri

Suning, ismini yarı finallere yazdırmayı başardı

LPL playofflarında, çeyrek finalde Victory Five’ı 3-1 yenmeyi başaran Suning, yarı finallerde Top Esports’un rakibi oldu.

Çin liginin şampiyonunu belirlemeye gün geçtikçe daha da yaklaşıyoruz. Birinci tur karşılaşmalarını geride bıraktıktan sonra çeyrek final maçlarına başlanılan LPL playofflarında, yarı finale çıkmayı başaran üçüncü takım belli oldu. Çeyrek finallerdeki rakibi Victory Five’ı 3-1’lik skorla yenen Suning, şampiyonluk yarışında kalmayı başardı.

2020 sezonu, Suning için pek de iyi başlamamıştı. Bahar Mevsimi’nde vadiye indiği 16 karşılaşmanın sadece dördünden zaferle ayrılan ekip, lig aşamasını 11. olarak bitirdi. Böylece sezonun ilk playoffunda mücadele etme fırsatını kaçırdı.

Takımın Yaz Mevsimi’ndeki performansı ise gözle görülür bir şekilde daha iyiydi. Çıktığı 16 maçta bu sefer sadece dört kez mağlubiyet yüzü gördü. Playofflara çeyrek finallerden başlamaya hak kazanan takım, Victory Five’ı 3-1 yenerek yarı finallerde Top Esports’un rakibi oldu.

Diğer taraftan Victory Five, Bahar Mevsimi’nde resmen silinip süpürüldü. Çıktığı karşılaşmaların tamamından mağlubiyetle ayrılan takım, ligin dibine demir attı ve playofflara katılma şansını kaybetti.

Yaz Mevsimi’ne baktığımızda ise takımın performansında ciddi bir artış olduğunu fark edebiliyoruz. Çıktığı 16 karşılaşmanın 11’inde zaferi elde etmeyi başaran Victory Five, bu sefer kendini playoff potasına atmayı başardı fakat turnuvada geçirdiği vakit oldukça kısa sürdü. Bugün, çeyrek final karşılaşmasına çıkan takım, 3-1’lik bir skor ile yenilerek şampiyonluk yarışından elendi.

Yarı finallerde yarışacak son ismi belirleyecek olan seri, yarın saat 12.00’de LGD Gaming ile Invictus Gaming arasında oynanacak.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir