League of Legends

Svenskeren, Evil Geniuses’a transfer oldu

Riot Games

Son olarak Cloud9 forması giyen ormancı Svenskeren, gelecek sezon için LCS’in yeni ekibi Evil Geniuses ile anlaşma sağladığını açıkladı.

Uzun süredir LCS’te mücadele eden Danimarkalı ormancı Svenskeren, son iki yıldır Cloud9 forması giyiyordu. Avrupa’da birçok farklı taımın formasını giyen oyuncu yaklaşık olarak 4 senedir LCS’te oynuyor. Bu süreçte Doublelift, Bjergsen, Sneaky, Jensen ve Licorice gibi yıldız isimlerle beraber oynayan isim, sezonun sona ermesiyle takımdan ayrılması bekleniyordu. Bugün yapılan açıklamaya göre Svenskeren, gelecek sezon için LCS’in yeni ekibi Evil Geniuses ile anlaşma sağladı.

Kariyerinde birçok farklı takımın formasını giyen Svenskeren ilk olarak SK Gaming’de oynadı ve ardından kısa bir süre Millenium forması giydi. Danimarka temsilcisi Copenhagen Wolves ile anlaşan oyuncu burada Bjergsen ile birlikte oynadı. LEC’de mücadele eden isim kısa bir süre Ninjas in Pyjamas forması giydikten sonra SK Gaming ile anlaştı. Burada 2 sene geçiren oyuncunun bir sonraki durağı NA oldu.

NA’de ilk olarak TSM forması giyen deneyimli ormancı takımıyla birlikte 3 LCS şampiyonluğu yaşadı. Burada 2 yıl geçiren Svenskeren iki kez Worlds’e bir kez de MSI’a katıldı. Danimarkalı ormancının bir sonraki durağı Cloud9 oldu. C9 ile her geçen mevsim daha iyi bir performans sergileyen oyuncu son Yaz Mevsimi’nde MVP olmayı başardı. Ormancının bir süredir takımdan ayrılacağı konuşuluyordu.

Bakalım Evil Geniuses gelecek sezon için nasıl bir kadro kuracak?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.