League of Legends

Svenskeren, LCS Yaz Mevsimi MVP’si oldu

Riot Games

Cloud9 ormancısı Svenskeren, LCS Yaz Mevsimi’nin en değerli oyuncusu seçildi.

League of Legends ilk çıktığı yıla kıyasla çok farklı bir oyun haline geldi. Neredeyse tüm roller bir ara en önemli olarak değerlendirildi. Şu sıralarda ise orman ve orta koridor için bu durumun yaşandığını söyleyebiliriz. Ligimizde Yaz Mevsimi’nin en değerli oyuncusu Closer olmuştu. Başarılı ormancı harika bir performans sergileyerek takımının normal sezonu lider bitirmesinde büyük rol oynadı. LCS’te de benzer bir senaryo yaşandı. Kariyerinin en iyi sezonunu geçiren Svenskeren, LCS Yaz Mevsimi Honda MVP ödülünün sahibi oldu.

Kariyerinde, Ninjas in Pyjamas, SK Gaming ve TSM gibi ekiplerde boy göstermiş olan ormancı yaklaşık olarak 4 mevsimdir Cloud9 forması giyiyor. Performansını sürekli olarak geliştiren oyuncu LCS Yaz Mevsimi’nde inanılmaz bir performans sergiledi.

Cloud9 bu mevsim çıktığı 18 maçta 12 galibiyet ve 6 mağlubiyet gördü. Ligi ikinci sırada tamamlayan ekip play-offlarda CLG ile karşılaştı ve seriden 3-1 galip ayrıldı. Svenskeren, normal sezonda takımının en büyük silahı oldu.

Svenskeren bu mevsim en çok Gragas seçiminde bulundu. Gragas’ı 6 kez oynayan isim şampiyonla 4 galibiyet gördü ve 5.2 KDA tutturdu. Svenskeren’ın en iyi KDA’sı 3 kez tercih ettiği Sejuani’yle oldu. Şampiyonla 12 KDA yakalayan ormancı harika bir performans sergiledi.

Bu mevsim yeni ismi olan Honda MVP ödülünün sahibi olan isim 25 Ağustos’ta Team Liquid karşısına çıkacak. Bakalım ormancının performansı finali kazanmaya yetecek mi?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.