League of Legends League of Legends Haberleri

Swiffer, Excel UK’in koçu oldu

Profesyonel oyunculuk kariyerini noktalayan Okyanusyalı orta koridor Swiffer, Excel UK’in ana koçu oldu.

Uzun bir süredir Worlds ve MSI Ön Elemeleri’ne Okyanusya temsilcisi olarak katılan simalar hep aynı. Uluslararası turnuvaların ön elemelerinde görmeye alışkın olduğumuz isimlerden biri olan Swiffer geçtiğimiz sezonu ORDER formasıyla tamamladı. Chiefs eSports formasıyla altın günlerini yaşayan isim son iki sezondur açık bir düşüşteydi. Bu yılın sona ermesiyle takımdan ayrılan oyuncunun kariyerinde nasıl bir karar alacağı bilinmiyordu. Dün yapılan açıklamaya göre Swiffer profesyonel oyunculuk kariyerini noktaladı. Ünlü orta koridor, Excel Esports’un akademi ekibi Excel UK’in ana koçu oldu.

Okyanusya sahnesinin ilk profesyonel oyuncularından olan Swiffer, kariyerine amatör ekiplerde oynayarak başladı. 2013 yılında başlayan bu serüvende ilk olarak Chiefs Rowing Club forması giydi ve ardından Team Exile5 Eclipse ve Team Immunity bünyesinde yer aldı. Swiffer’ın bir sonraki durağı kariyerinin en tepe noktalarını yaşadığı Chiefs eSports Club oldu. Swip3rR, Spookz, Raydere ve Rosey ile başlayan ekip şampiyonluklar yaşadı ve efsane destek Egym ile anlaşmaya vardı.

O zamanlar Okyanusya’nın en iyi beşlisine sahip olan Chiefs birçok şampiyonluk yaşadı. MSI ve Worlds turnuvalarının ön elemeleri’ne katılan ekip ana aşamaya geçemedi. Bir süre sonra takımdan ayrılan Swiffer, ORDER ile anlaşmaya vardı. Son iki yıldır burada oynayan isim hiç şampiyonluk yaşayamadı ve sezonun sona ermesiyle profesyonel oyunculuk kariyerini noktaladı. Okyanusyalı orta koridorun yeni durapı Excel UK oldu.

Excel UK daha önce Deadly ile anlaşıldığını duyurmuştu. Takımın KaSing’i de kadro tutması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir