T1, 2020 LCK Bahar Mevsimi Şampiyonu oldu League of Legends League of Legends Haberleri

T1, 2020 LCK Bahar Mevsimi Şampiyonu oldu

Bugün oynanan final karşılaşmasını 3-0 kazanmayı başaran T1, LCK kupasının sahibi oldu.

2020 LCK Bahar Mevsimi’nin en iyi iki takımı bugün şampiyonluk için karşılaştı. Çekişmeli bir karşılaşma ve küçük farklarla kazanılmış maçlar izlemek isteyen seyirciler istediklerini bulamadı. T1, rakibi Gen.G’ye hiç şans vermedi ve seriyi 3-0 kazanarak 2020 LCK Bahar Mevsimi Şampiyonu oldu.

Maçların tamamında baştan sona T1’ın üstünlüğü hissedildi. Bdd ve Faker’ın heyecanla beklenilen karşılaşması, Cuzz’un üstün orman performansının gölgesinde kaldı. Cuzz, serinin hiçbir maçında rakibi Clid’in peşini bırakmadı. Özellikle Ejder ve Vadi’nin Alameti güçlendirmelerini takımına kazandırma konusunda tüm seri boyunca çok iyi iş yaptı. Karşılaşmanın sonunda da 2020 LCK Bahar Mevsimi’nin MVP’si seçildi.

Final maçları seyircisiz bir şekilde, Kore’deki League of Legends espor arenası LoL Park’da yapıldı. Takımlarını desteklemek için orada olamayan taraftarların karton maketleri, güzel bir atmosfer yaratabilmek için izleyici koltuklarına yerleştirildi. Ayrıca mücadele başlamadan önce Gen.G’nin eski ormancısı Ambition ve T1’ın eski destek oyuncusu Wolf ile seri hakkında sohbet edildi. İki oyuncunun da eski takımlarını övdükleri konuşmalar, eğlenceli anlara sebep oldu.

Böylece LEC ve LCS’den sonra LCK de şampiyonunu belirlemiş oluyor. LPL ise daha yeni çeyrek final karşılaşmalarını oynatacak. Ne yazık ki bu mevsimin şampiyonlarının hiçbirisi uluslararası bir turnuvaya katılma hakkı kazanmadı. Hala tehlike arz eden Covid-19 salgını nedeniyle bu sene ülkemizde oynanması planlanan MSI turnuvası iptal edildi.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir