T1, finale adını yazdırmayı başardı League of Legends League of Legends Haberleri

T1, finale adını yazdırmayı başardı

LCK 2020 Bahar Mevsimi playoff karşılamalarında DragonX ile karşılaşan T1, rakibini 3-1 yenerek finale yükselmeyi başardı.

LCK’in şampiyonunu belirlemeye sadece bir adım kaldı. LEC ve LCS’den sonra, majör liglerin üçüncü şampiyonu olmak için yarışan sadece iki takım kaldı.

Ligi birinci sırada bitiren Gen.G, playofflar başladığından beri zirvede oturmuş, rakibinin kim olacağını bekliyordu. Kendisinin bekleyişi bugün sona erdi. Çeyrek finallerde DAMWON Gaming’i 3-2 yenerek üst tura çıkan DragonX, aynı başarıyı yarı finalde gösteremeyince finale çıkan takım T1 oldu.

Karşılaşma, gözle görülür bir T1 üstünlüğü ile geçti. 3-1 kaybederek playofflara veda eden DragonX, tek galibiyetlerini serinin üçüncü maçında kazandılar. Maç, onlara ümit verse de reverse sweep ihtimali onlar için çok uzak kaldı.

Maçın en ilgi çekici anlarından birisi Faker’ın Akali ile çaldığı Baron’du kuşkusuz. DragonX, Baron kararı verene kadar 3,000 altınlık bir üstünlüğe sahipti. Faker ise çaldığı Baron güçlendirmesi ile takımına, kazanması için gereken kaynağı sağladı.

Bu jeneriklik harekete rağmen serinin gözde oyuncusu, T1’ın üst koridoru Canna’ydı. Doran’a karşı kurduğu üstünlük ile rakibini neredeyse canından bezdirdi.

Ve bu seri ile birlikte finalin ismi konulmuş oldu. Lig aşamasını aynı puanda bitiren iki takım, T1 ve Gen.G, 25 Nisan Cumartesi günü saat 11.00’da LCK kupası için mücadele edecekler.

Kupanın sahibi ve MSI turnuvasında Kore’yi temsiledecek takım seçildikten sonra da heyecan bir süre daha devam edecek. 28-30 Nisan arasında Griffin ve SANDBOX Gaming, ligde kalma mücadelesi verecek.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir