League of Legends League of Legends Haberleri

T1, MkLeo’yu transfer etti

Kore’nin köklü espor organizasyonlarından T1, başarılı Super Smash Bros. oyuncusu MkLeo ile anlaşmaya vardı.

Espor sadece Counter Strike: Global Offensive, Dota 2 ve League of Legends’tan oluşmuyor. Organizasyonlar bu oyunlara öncelik verse de farklı kulvarlarda da mücadele etmeyi sürdürüyor. Özellikle Kore ekiplerinin Kuzey Amerika bölgesinde hayata geçirdiği bu strateji, marka değerini arttırmak adına bir hayli önemli gibi gözüküyor. League of Legends oyunundaki başarılarıyla tanınan T1, Super Smash Bros. kadrosuna yeni bir transfer yaptı. MkLeo ile anlaşan ekip, bu oyunda da bir hayli iddialı olunacağının mesajını verdi.

MKLeo geçtiğimiz 3 yıl boyunca Echo Fox bünyesinde yer aldı. Super Smach Bros yaklaşık olarak 1 yıldır rekabetçi turnuvalar düzenliyor ve Leo bugüne kadar toplam 15 şampiyonluk yaşadı. Bu sayede Dünya sıralamasında liderlik koltuğuna oturmuş durumda. Transferden birkaç gün önce Frostbite 2020 Major oynandı ve finalde Maister’ı mağlup eden isim bu yılki ilk major şampiyonluğunu yaşadı.

T1, Super Smash Bros kadrosuna 2 oyuncuyla başladı. Bu isimler Larry Lurr ve ANTi’ydi. Belirli bir sürenin ardından Larry Lurr takımdan ayrıldı ve yerine 2014 Pokemon Dünya Şampiyonu Sejun geldi. Organizasyon o dönemden beri bünyesinde 2 oyuncu barındırıyordu. MkLeo transferiyle birlikte bu sayı 3’e çıktı.

SSB, Dünya çapında LoL kadar ünlü olmasa da belirli bir kitlesi var. T1, LoL’den sonra hayran kitlesini arttırmak ve organizasyonun genel başarısını yükseltmek adına doğru bir hamle yapmış gibi gözüküyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir