League of Legends mix

Mid Season Showdown şampiyonu Talon Esports, PSG ile birleşti

Hong Kong merkezli espor organizasyonu Talon Esports, Pasific Championship Series’de mücadele eden LoL takımı için PSG ile birleşti.

Paris Saint-Germain’in espor cephesinde farklı organizasyonlar ile işbirliği yaptığını görüyoruz. Dota 2’de LGD ile ortak çalışan organizasyon şimdi de LoL için yine Asya’dan bir takım ile birleşmeye gitti.

Hong Kong merkezli espor organizasyonu Talon Esports Güney Kore’de Rainbow6, Overwatch ve Clash Royale oyunlarında espor takımlarına sahip. 2019 yılında ise organizasyon bir League of Legends takımı kurmuş ve 18 Kasım 2019’da PCS 2020’de mücadele etme hakkı kazanmıştı.

PCS 2020 normal sezonunu 3. Olarak bitiren takım, sonrasında play-off’larda birinci olmayı başararak mevsim şampiyonu oldu. Ardından Vietnam ve Pasific bölgelerinin ilk ikisinin katıldığı Mid-Season Showdown 2020’de de şampiyonluk kazanmayı başarmıştı.

İlk sezonundan bölgesel ve uluslararası anlamda ciddi başarılara imza atan takım şimdi oldukça güçlü bir organizasyonla birleşerek gözünü daha yukarlara dikti. PSG, LGD ile birleşmesi ile beraber oldukça başarılı bir ekip oluşturmuş, The International 2018’de 2. The International 2019’da ise 3. olmuştu. Daha önce Avrupa’da kendi başına bir takım oluşturarak bir LoL macerasına atılmışlardı fakat istedikleri şekilde sonuçlanmamıştı. Şimdi Asya’da yeni ve enerjisi bol bir organizasyonla birleşerek LoL’de de büyük başarılar elde etmek istiyorlar.

Bu birleşme sadece LoL takımı için geçerli. Talon Esports R6, OW ve Clash Royale takımlarını hala kendisi idare edicek. Bakalım bu birleşme ne kadar başarılı olacak. Birleşme ile ilgili Talon Esports’un paylaştığı yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir