League of Legends League of Legends Haberleri

Tarky, Galakticos’a transfer oldu

VFŞL Yaz Mevsimi için hazırlıklarını sürdüren Galakticos, destek rolü için Tarky ile anlaştı.

Geçtiğimiz mevsimi unutmak isteyen Galakticos, Yaz Mevsimi’nde mücadele edeceği kadrosunu tamamladı. Daha önce Ruvelius’u takımda tutan ekip ormana eski oyuncusu Trix’i transfer etmişti. Orta koridora ise xKenzuke’yi transfer eden GAL, yakın zamanda yaptığı açıklamada üst koridor için Finlandiyalı oyuncu NilleNalley’le anlaştığını duyurdu. Takımın destek pozisyonuna transfer edeceği isim bir hayli merak ediliyordu. Bugün yapılan açıklamada destek rolü için Tarky ile anlaşıldığı duyuruldu.

Tarky kariyerine Cyber Gaming’le başladı. Takımıyla EU CS Elemeleri oynayan oyuncu başarılı olamadı. Ardından kısa bir süre Neophhyte ve Extatus forması giyen Çek oyuncu Almanya ekibi Euronics Gaming’in yolunu tuttu. Burada 3 ESL Kupa’sı kazanan Tarky ülkemize geldi ve Yükselme Ligi’nde Team Vulture forması giydi. Burada Sauilius ve Closer gibi oyunuclarla aynı takımda yer aldı ancak Team Vulture VFŞL’ye çıkmayı başaramadı. Avrupa’nın birkaç takımında daha forma giyen destek son olarak eSuba’da oynadı.

Galakticos, geçtiğimiz mevsime kıyasla bütçede biraz küçülmeye gitmiş gibi gözüküyor. Yabancı hakkını genç Avrupalı oyunculardan yana kullanan ekibin gelecek mevsim için en önemli silahı Ruvelius gibi gözüküyor. Yeni destek ise oyun içi kararları başarıyla verebilen bir isim. Ruvelius, Trix ve Tarky takımı makro oyun konusunda ileriye taşıyabilir.

Bu transferle birlikte Galakticos’un kadrosu: NilleNalley, Trix, xKenzuke, Ruvelius, Tarky. Bakalım ekip gelecek mevsim neler yapacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir