League of Legends League of Legends Haberleri

Tarky, tekliflere açık olduğunu duyurdu

Galakticos forması giyen destek Tarky, takımıyla sözleşmesinin devam ettiğini ancak yeni tekliflere açık olduğunu duyurdu.

VFŞL’ye adım attığı günden bu yana önemli yatırımlar yapan Galakticos beklenen başarıyı bir türlü elde edemedi. Özellikle Kış Mevsimi’nde oluşturulan, Naru ve Trick gibi yıldızların olduğu kadronun aldığı başarısız sonuçların ardından yeniden yapılanmaya giden ekip yabancı oyuncularını Avrupa’dan seçti. Nillenalley ve Tarky ile anlaşan ekip bu mevsim play-off’lara kalamadı. Destek Tarky mevsimin son bulmasıyla yeni teklifleri değerlendirebileceğini açıkladı.

Kariyerine 2014 yılında başlayan Tarky uzun süredir Avrupa’nın yerel liglerinde mücadele ediyordu. Çek oyuncu Galakticos’a transfer olmadan oyuncu çok parlak bir kariyere sahip değildi. Desteğin en büyük başarısı Almanya liginde yarı final oynamak oldu.

Bu mevsim 18 mücadelede forma giyen Tarky son haftaya kadar Ruvelius ile beraber oynadı. Takım 18 maçta 5 galibiyet 13 mağlubiyet aldı ve normal sezonu 9. sırada tamamladı. Çek destek bu mevsim 12 farklı şampiyon oynadı. En çok oynadığı şampiyon ise 3 maçla Yuumi. Yuumi aldığı maçların sadece birini kazanan isim şampiyona 8.3 KDA tutturdu.

Tarky için sezonun maçı Doğuş Üniversitesi Aurora, ikinci maç oldu diyebiliriz. Bu mevsim sadece 1 kez Alistar tercihinde bulunan isim bu maçta 2/2/14’lük performansıyla galibiyette önemli bir rol oynadı. Çek oyuncu ligin son haftasında Ruvelius yerine Neos ile oynadı ve takım bu maçları kazanamadı.

Tarky’nin ülkemizde kalıp kalmayacağı belli değil ancak Avrupa’nın yerel liglerine transfer olma ihtimali daha ağır basıyor. Bakalım desteğin bir sonraki durağı neresi olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir