League of Legends League of Legends Haberleri

TBF 2016’da ikinci yarı finalist Team AURORA oldu

2016 Yaz Mevsimi’nin şampiyonunun belirleneceği TBF yolunda çeyrek finalde karşı karşıya gelen Team Aurora ve Team Turquality arasındaki nefes kesen maçı, AUR 3-0 kazanmayı başardı.

Mevsim boyunca istikrarsız bir performans sergileyen ve Kış Mevsimi’ndeki performansından çok uzak olan Team Aurora, çeyrek final karşılaşması öncesi kadro değişikliğine gitmişti. Üst koridora Panky’yi getiren takım, nişancı pozisyonuna ise Beşiktaş.OyunHizmetleri’nden olaylı bir şekilde ayrılan Ruvelius’u getirdi. Bu oyuncuların takım ile olan sinerjisi merakla beklenilirken, özellikle Ruvelius çok iyi bir oyun ortaya koydu. Team Turquality de mevsim boyunca çok iyi oynamamış, Xyraz transferinden sonra kimliğini bulmuş ve çeyrek finale adını yazdırmıştı. Agresif Koreli ormancısı Reach’in yerine Xyraz ile uzun zamandır oynayan Rawbin’i getiren takım, dinamik ikiliyi tekrar bir araya getirdi.

Serinin ilk maçında Taliyah ve Shen gibi çok iyi global yetenekleri olan iki şampiyonu seçen Team Turquality, oyun boyunca çok pasif kaldı ve bu iki şampiyonu kullanamadı. Özellikle Taliyah ile çok vasat bir görüntü çizen LongB, oyuna hiç etki edemedi. TT’de tüm skorların Elise’te toplanması takımı zor durumda bırakırken, Ashe seçiminde bulunan KillerEs’in oyunun ilk dakikalarından itibaren Zergsting-Ruvelius tarafından odaklanıldığını ve oyundan düşürüldüğünü gördük. Kontrollü bir oyun sergileyen Team Aurora ise kompozisyonuna sadık kaldı ve üst koridora LongB’yi yakaladıktan sonra baronu katletmeyi başardı. Bu noktadan sonra sistematik bir oyun ortaya koyan AUR, maçı da kazanmayı başardı

Serinin ikinci maçında ilk seçim hakkına sahip olmasına rağmen Vladimir’i almayan TT, yine ilginç bir şekilde Elise tercihinde bulundu. Oyunun erken dakikalarını çok daha iyi oynayan TT, kötü eşleşmeye sahip Xyraz’a avantaj sağlamasına rağmen oyunun orta dakikalarında yavaş yavaş performansını düşürdü. Vladimir’in sessiz sedasız farm yapması ve güçlenmesi ile beraber takım savaşlarına başlayan AUR, doğru savaşları seçerek TT’nin herhangi bir avantaj yakalamasını engelledi. İlk maçta kötü oynayan LongB bu maçta da etkisiz kalırken, Team Aurora’da Crystal yine iyi bir karşılaşma çıkardı. İlk maçtaki gibi kontrolü eline alan AUR, maçı kazanıp seriyi 2-0’a getirmeyi başardı.

Serinin son maçı ise Şampiyonluk Ligi tarihinin en uzun karşılaşmalarından birisi oldu. 74 dakika süren mücadelede Team Turquality ilk iki maça nazaran çok daha etkili bir oyun ortaya koydu. Özellikle Graves ile maçı domine eden Rawbin TT adına en iyi isimken, Team Aurora ise geriye düşmesine rağmen güvenli bir şekilde oynayarak TT’nin kötü kuşatma kompozisyonuna karşı çok iyi defans yaptı. İki takım da birden fazla oyunu bitirme şansı yakalamasına rağmen maçın kopma noktası 4. baronu alan TT’nin orta koridordaki takım savaşını kaybetmesiydi. Taliyah ile savaşın kahramanı olan Avenuee AUR’u ipten alırken, Kadim Ejderha’yı alan Team Aurora üç inhibitörü birden açtı ve karşılaşmayı kazanarak seriyi 3-0 tamamladı.

Çekişmeli geçen çeyrek final mücadelesinin ardından TBF 2016 yolunda yarı finale yükselen taraf Team Aurora oldu. Takımın rakibi ise ligi lider tamamlayan SuperMassive.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir