League of Legends League of Legends Haberleri

TBF 2017 yolunda ilk finalist 1907 Fenerbahçe Espor oldu

Lig aşamasını birinci bitiren 1907 Fenerbahçe Espor, Yarı Final’de rakibi Oyunfor.CREW’u 3-0 ile geçerek TBF 2017’ye adını yazdırdı. Ekip, seri boyunca iyi bir performans göstererek lig aşamasındaki başarısını da taçlandırmış oldu.

19 Ağustos’ta Ülker Sports Arena’da mücadele edecek ilk takım belli oldu. Çeyrek Final’de P3P eSports’u 3-1 ile geçen geçtiğimiz mevsimin finalisti CRW, FB’nin rakibi olmuştu. Herkes FB’yi favori olarak gösterse de kimse ekibin böyle net bir galibiyet almasını beklemiyordu. Serinin genelinde FB’nin çok daha derli tolu ve makro anlamda rakibine oyunu dikte eden bir tarz benimsediğine şahit olduk. İlk maçta oyun ortadayken kazanılan bir takım savaşı ve ardından gelen Baron ekibe galibiyeti getirdi. Mücadele boyunca en tek taraflı geçen maç ikinci karşılaşmaydı. FB’nin erken oyunda yaptıkları ve Frozen’ın yıldız Taliyah oyunuyla Rakan savaş başlatmaları ekibe galibiyeti getirdi. En yakın geçen maç da son maçtı. Naehyun’un Talon’u ve Madness’ın Xayah’ı oldukça etkileyici işler yaparken Elwind’in AP Kennen’ı erken oyunda geri düştüğünden beri maça hiç etki edemedi. CRW genel olarak Yaz Mevsimi’nde gösterdiği iyi erken oyunu Vadi’ye yansıtamadığı için hep geri döndü ve maçlara tutunmakta zorlandı.

FB’nin genel olarak baskılı bir oyun sergilediğini, CRW’un ise seçim yasaklama ekranından itibaren rakibinin oyununu oynamak zorunda kaldığını belirtelim. Elbette henüz bir mevsim önce kurulan FB için bu büyük bir başarı. Takımın rakibi ise yarın oynanacak BAUSuperMassive-Team AURORA serisinin kazananı olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir